Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
B03 - 40th Volvo Open Cup Youngsters - Baltic Elite Cup Series 3rd Event
Volvo Arena
, Riga
Latvia
5 - 6 Nov, 2019
Best elements
Free skating
Category
No
Name
Score
Watch
Senior ladies
1
Mishelle RUBINSHTEIN
28.65
details
Junior men
1
Ben Ohav EGLIK
44.91
details
2
Kevin HEGARTY
24.65
details
Junior ladies
1
Alexandra SERET
60.62
details
2
Anne-Charlotte JOUANNET
42.43
details
3
Gabriele VALENTINAVICIUTE
39.77
details
Intermediate novice boys
1
Arttu JUUSOLA
40.29
details
2
Jack DONOVAN
34.94
details
3
Heorhii DRONOV
31.97
details
Intermediate novice girls
1
Stephania YAKOVLEVA
43.50
details
2
Enny-Fiia VEHKAOJA
39.19
details
3
Adeliina VÄLITALO
38.69
details
Basic novice boys 1
1
Kirills KORKACS
39.17
details
2
Jack DONOVAN
31.05
details
3
Matvey KLYMUK
27.77
details
Basic novice boys 2
1
Ratmīrs BEKIŠBAJEVS
30.80
details
2
Tymur ZHOVTOBRUKH
27.74
details
3
Fedir BABENKO
26.15
details
Basic novice girls 1
1
Vivien PAPP
42.68
details
2
Ariadna MALICKA
40.11
details
3
Zlata RUDAKOVA
39.79
details
Basic novice girls 2
1
Maria Eliise KALJUVERE
40.74
details
2
Kira BARANOVSKA
39.21
details
3
Irina SPASSKAIA
38.21
details
Basic novice girls 3
1
Elina GOIDINA
37.23
details
2
Viktorija LANGE
34.17
details
3
Veronika LUCKO
34.17
details
Novice girls
1
Alessandra ARNOLDI
37.05
details
2
Angelica ALEXANDER
32.02
details
3
Elisabetta PROFAIZER
28.01
details
Debs girls
1
Sofija RATNIKOVA
12.88
details
2
Nikola GAITLAZDA
10.29
details
3
Gabriela MERZIJEVSKA
10.17
details
Springs boys
1
Eitan Oz SHAPIRA
14.45
details
Springs girls
1
Sofija POROJKOVA
31.38
details
2
Giulia TODESCHINI
29.14
details
3
Aurelia BATURINA
28.70
details
Cubs boys
1
Edoardo PROFAIZER
21.35
details
2
Kian MALEK
21.03
details
3
Davide TOMAS
19.05
details
Cubs girls
1
Aiste KACINSKAITE
24.92
details
2
Urte-Isabel PRUSAITE
22.71
details
3
Kamila DEICHUKA
22.55
details
Chicks boys 1
1
Kirill SHEIKO
25.41
details
2
Tomas STRAZDS
18.07
details
Chicks boys 2
1
Itay KIRSHENBAUM
18.77
details
2
Mihails ISAJEVS
15.93
details
3
Mark LYSYCHENKO
14.89
details
Chicks girls 1
1
Latifa DAVLETYAROVA
24.97
details
2
Aleksandra KOROTKOVA
24.84
details
3
Katja BRINSTER
24.66
details
Chicks girls 2
1
Leja KAZLAUSKAITE
29.62
details
2
Migle KONDRATE
25.80
details
3
Jelizaveta TIMOFEJEVA
25.64
details
Chicks girls 3
1
Olivija Andzelina JERMILOVA
20.09
details
2
Shahaf PINCHAS
17.94
details
3
Sonya MISHUROVSKY
17.50
details
Chicks girls 4
1
Marija SENTUHOVSKA
16.11
details
2
Sofija SHEVCENKO
14.93
details
3
Anastasija OLENKOVSKA
14.27
details
Pre-chicks boys
1
Adrians JEFREMENKO
20.20
details
2
Árpád SZENTIVÁNYI
14.29
details
Pre-chicks girls 1
1
Lili Liisa SAKS
24.23
details
2
Lilli Ann PRANGEL
18.56
details
3
Agata MATONE
16.61
details
Pre-chicks girls 2
1
Ksenija LOTOVINA
15.36
details
2
Stella Tricalottis TÖRNEKRONA
15.06
details
3
Kamila ZAIKOVA
14.26
details
Pre-chicks girls 3
1
Arina KAPTSIUH
13.22
details
2
Mia KASPAROVICHA
10.16
details
3
Nelly SHINE
9.78
details
Silver girls
1
Jeanette STENQVIST
35.10
details
2
Nina VON EHR
34.52
details
3
Larisa KAZMINA
31.58
details
Bronze girls
1
Nataliya KUDRIAVZEV
28.56
details
2
Therese CALMERMAN
21.04
details
3
Valeria PRONEVICH
20.55
details
Beginner girls 1
1
Shani LIVNE
19.45
details
2
Karin LEVI HALIFA
16.48
details
Beginner girls 2
1
Maria YAKOVLEVA
21.58
details
2
Meida JONYNAITE
20.38
details
3
Arina VOLCHOKA
20.36
details
Beginner girls 3
1
Arina IAKOVENKO
17.12
details
2
Viktorija KARASE
16.59
details
3
Anastasija FILJUSHINA
15.97
details