Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
9th Narcisa Cup
Apr 10, Jesenice
31st Triglav Trophy
Apr 10, Jesenice
Black Sea Ice Cup 2024
Apr 04, Kranevo
Israel National Championships 2024
Apr 03, Holon
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
German Youth Championships 2010
Type
Name
Club
Category
Segment
GOE
Score
Watch
2A
Christopher HÜTTL
ESCE
Novice U17 boys
Free skating
1.00
4.50
details
2Lz
Anna BAUMGÄRTEL
DEG
Novice U14 girls
Free skating
0.50
2.40
details
2Lz
Daria TSYMBAREVICH
ECO
Novice U14 girls
Free skating
0.50
2.40
details
2Lz
Lavinia LAMBERT
ESCRA
Novice U14 girls
Free skating
0.50
2.40
details
2F
Lisa TRAN
USGC
Novice U17 girls
Free skating
0.50
2.20
details
2F
Jenny-Mai NGUYEN
TUSS
Novice U14 girls
Short program
0.50
2.20
details
2F
Jil KÖTTING
TECW
Novice U14 girls
Short program
0.50
2.20
details
2F
Julia SAUTER
ESCRA
Novice U14 girls
Short program
0.50
2.20
details
2F
Lara-Sophie PODEWILS
EJE
Novice U14 girls
Short program
0.50
2.20
details
2F
Marie-Claire MONDEN
BTSC
Novice U14 girls
Short program
0.50
2.20
details
2F
Julia SAUTER
ESCRA
Novice U14 girls
Free skating
0.50
2.20
details
2F
Lara-Sophie PODEWILS
EJE
Novice U14 girls
Free skating
0.50
2.20
details
2F
Laura FRITZSCHE
DREC
Novice U12 girls
Short program
0.50
2.20
details
2F
Alissa SCHEIDT
ECRE
Novice U12 girls
Free skating
0.50
2.20
details
2Lo
Michael SCHNEIDMÜLLER
REVB
Novice U17 boys
Free skating
0.50
2.00
details
2Lo
Linda-Sophia PRÖLß
ECRE
Novice U14 girls
Free skating
0.50
2.00
details
2S
Jannis BRONISEFSKI
SCB
Novice U14 boys
Free skating
0.17
1.47
details
1A
Denise DOGAN
TUSS
Novice U17 girls
Short program
0.50
1.30
details
1A
Dave KÖTTING
TECW
Novice U14 boys
Short program
0.50
1.30
details
1A
Vincent URBAN
SCB
Novice U14 boys
Short program
0.50
1.30
details
1A
Daria TSYMBAREVICH
ECO
Novice U14 girls
Short program
0.50
1.30
details
1A
Jana Franziska KLEIN
MERC
Novice U14 girls
Short program
0.50
1.30
details
1A
Julia SAUTER
ESCRA
Novice U14 girls
Short program
0.50
1.30
details
1A
Linda-Sophia PRÖLß
ECRE
Novice U14 girls
Short program
0.50
1.30
details
1A
Sarah KRONSEDER
EHCKL
Novice U14 girls
Short program
0.50
1.30
details
1A
Daria TSYMBAREVICH
ECO
Novice U14 girls
Free skating
0.50
1.30
details
1A
Julia SAUTER
ESCRA
Novice U14 girls
Free skating
0.50
1.30
details
1A
Linda-Sophia PRÖLß
ECRE
Novice U14 girls
Free skating
0.50
1.30
details
1A
Amani FANCY
N/A
Novice U12 girls
Short program
0.50
1.30
details
1A
Annabelle PRÖLß
ECRE
Novice U12 girls
Short program
0.50
1.30
details
1A
Jennifer SCHMIDT
BSV92
Novice U12 girls
Short program
0.50
1.30
details
1A
Annabelle PRÖLß
ECRE
Novice U12 girls
Free skating
0.50
1.30
details
1A
Laura HAMMES
ERCT
Novice U12 girls
Free skating
0.50
1.30
details
2T
Ferdinand HOCKER
TECW
Novice U17 boys
Free skating
0.00
1.30
details
1Lz
Justine HOLLMANN
SCB
Novice U17 girls
Free skating
0.00
0.60
details
1S
Ian STEPHAN
BTSC
Novice U14 boys
Free skating
0.00
0.40
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences