Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Bradford Open 2024
Apr 15, Bradford
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
9th Narcisa Cup
Apr 10, Jesenice
31st Triglav Trophy
Apr 10, Jesenice
Skate Copenhagen 2024
Apr 05, Hvidovre
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
Dragon Trophy 2007
Type
Name
Country
Category
Segment
GOE
Score
Watch
3F+3T
Denis TEN
KAZ
Junior men
Free skating
0.33
9.83
details
3Lz+2T
Denis TEN
KAZ
Junior men
Short program
0.00
7.30
details
3S+2T
Denis TEN
KAZ
Junior men
Free skating
-0.33
6.05
details
2Lz+2Lo+2Lo
Doroteja SIMUNIC
SLO
Advanced novice girls
Free skating
0.00
5.39
details
3T+2T
Dasa GRM
SLO
Junior ladies
Short program
0.00
5.30
details
2Lz+2T+2Lo
Anastasija USPENSKA
SLO
Junior ladies
Free skating
0.00
5.17
details
2F+2Lo+2Lo
Alja STEFELIN
SLO
Junior ladies
Free skating
0.00
4.70
details
2F+2Lo+2Lo
Maria DIKANOVIC
CRO
Junior ladies
Free skating
0.00
4.70
details
2F+2Lo+2Lo
Ines BESIC
SLO
Advanced novice girls
Free skating
0.00
4.70
details
2Lz+2T+2T
Denise KÖGL
AUT
Junior ladies
Free skating
0.00
4.50
details
2Lz+2T+2T
Viktoria STICKLBERGER
AUT
Junior ladies
Free skating
0.00
4.50
details
2F+2T+2Lo
Nika CERIC
SLO
Junior ladies
Free skating
0.00
4.50
details
2S+2T+2Lo
Larissa VAN DER LINDEN
NED
Advanced novice girls
Free skating
0.00
4.10
details
2A+1T
Kerstin SOMMERGRUBER
AUT
Junior ladies
Free skating
0.00
3.70
details
2Lz+2T+1Lo
Lydia FUENTES
AND
Junior ladies
Free skating
0.00
3.70
details
2Lz+2Lo
Nika CERIC
SLO
Junior ladies
Short program
0.25
3.65
details
2F+2Lo
Dora STRABIC
CRO
Junior ladies
Free skating
0.38
3.58
details
2Lz+2T
Nika CERIC
SLO
Junior ladies
Free skating
0.00
3.52
details
2Lz+2T+Lo
Matic HROVAT
SLO
Advanced novice boys
Free skating
-0.20
3.32
details
2Lo+2Lo
Matic HROVAT
SLO
Advanced novice boys
Free skating
0.00
3.30
details
2Lo+2Lo
Doroteja SIMUNIC
SLO
Advanced novice girls
Free skating
0.00
3.30
details
2Lo+2Lo
Ines BESIC
SLO
Advanced novice girls
Free skating
0.00
3.30
details
2F+2T
Dasa GRM
SLO
Junior ladies
Free skating
0.25
3.25
details
2Lo+2T
Anastasija USPENSKA
SLO
Junior ladies
Free skating
0.00
3.08
details
2T+2T
Sabina ALISIC
SLO
Junior ladies
Free skating
0.00
2.86
details
2S+2Lo
Mislav BLAGOJEVIC
CRO
Advanced novice boys
Short program
0.00
2.80
details
2Lz+1T
Susana CANTU
MEX
Advanced novice girls
Free skating
0.00
2.53
details
2F+1Lo
Delphine KRISTOFIC-BINDER
AUT
Junior ladies
Free skating
0.00
2.42
details
2Lo+1Lo
Susana CANTU
MEX
Advanced novice girls
Free skating
0.00
2.20
details
2F+1T
Michelle TROMBORG-NIELSEN
DEN
Junior ladies
Free skating
0.00
2.10
details
2F+1T
Susana CANTU
MEX
Advanced novice girls
Free skating
0.00
2.10
details
2T+1T
Anamarija BOGIC
CRO
Advanced novice girls
Free skating
0.00
1.87
details
1Lz+1Lo+1Lo
Matea MARINIC
CRO
Advanced novice girls
Free skating
0.00
1.60
details
1F+1Lo+1Lo
Borna BLAGOJEVIC
CRO
Advanced novice boys
Free skating
0.00
1.50
details
1Lz+1Lo
Katarina MEZE
SLO
Advanced novice girls
Free skating
0.00
1.10
details
1F+1T
Katarina MEZE
SLO
Advanced novice girls
Free skating
0.00
0.90
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences