Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Bradford Open 2024
Apr 15, Bradford
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
9th Narcisa Cup
Apr 10, Jesenice
31st Triglav Trophy
Apr 10, Jesenice
Skate Copenhagen 2024
Apr 05, Hvidovre
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
Midwestern Sectional Championships 2016
Type
Name
Club
Category
Segment
GOE
Score
Watch
CCoSp3p4
Emily CHAN
TXDAL
Junior ladies
Short program
1.40
4.90
details
FCCoSp3p4
Bradie TENNELL
ILWAG
Senior ladies
Free skating
0.60
4.10
details
FSSp4
Vivian LE
TXDAL
Junior ladies
Short program
1.00
4.00
video
CCSp4
Bradie TENNELL
ILWAG
Senior ladies
Free skating
0.80
4.00
details
LSp4
Emily CHAN
TXDAL
Junior ladies
Short program
1.20
3.90
details
CSSp4
Sebastien PAYANNET
COROC
Senior men
Free skating
0.90
3.90
details
CCoSp3p3
Emily CHAN
TXDAL
Junior ladies
Free skating
0.80
3.80
details
FCSp4
Ashley SHIN
TXDAL
Senior ladies
Free skating
0.50
3.70
details
CCSp3
Tomoki HIWATASHI
ILDPG
Junior men
Short program
0.70
3.50
details
FCCoSp3p3
Anthony BOUCHER
COBRO
Junior men
Free skating
0.38
3.38
details
CCoSp2p4
Makala ARN
ILROC
Junior ladies
Short program
0.30
3.30
details
FCSp3
Ashley LIN
TXSTS
Novice girls
Free skating
0.40
3.20
details
FSSp3
Gabrielle NOULLET
TXDAL
Novice girls
Free skating
0.60
3.20
details
FCCSp3
Alexander JOHNSON
UCCS
Senior men
Free skating
0.40
3.20
details
CoSp3p4
Derek WAGNER
ILNOR
Novice boys
Free skating
0.10
3.10
details
LSp3
Avery KURTZ
COBRO
Senior ladies
Short program
0.50
2.90
details
CCoSp2p3
Caroline HARRIS
TNNAS
Intermediate girls
Short program
0.40
2.90
details
FSSp2
Thomas SCHWAPPACH
COCEN
Novice boys
Free skating
0.50
2.80
details
CSSp3
Luke FERRANTE
ALHUN
Novice boys
Short program
0.20
2.80
details
FCCoSp3p2
Alan WONG
TXDAL
Novice boys
Free skating
0.30
2.80
details
FCSSp3
Anya COCKERELL
OHWIN
Senior ladies
Free skating
0.14
2.74
details
FCSp2
Sebastien PAYANNET
COROC
Senior men
Free skating
0.30
2.60
details
CSSp2
Alexander NEWMAN
WSU
Senior men
Free skating
0.30
2.60
details
CCoSp3p2
Cristina RACKLEY
OHWIN
Junior ladies
Short program
0.10
2.60
details
FCSp3V
Jordan MOELLER
ILNOR
Senior men
Free skating
0.60
2.60
details
SSp3
Victor SHI
ILSKO
Juvenile boys
Free skating
0.40
2.50
details
CCSp2
Benjamin SHOU
TXDAL
Junior men
Short program
0.00
2.30
details
CCSp2
Chase BELMONTES
COBRO
Junior men
Free skating
0.00
2.30
details
CCoSp3p1
Alexander LIU
TXDAL
Juvenile boys
Free skating
0.20
2.20
details
FCoSp2p4
Alexander NEWMAN
WSU
Senior men
Free skating
-0.06
2.04
details
FSSp1
Alexei CHEN
MIONY
Juvenile boys
Free skating
0.00
2.00
details
SSp2
Alexander LIU
TXDAL
Juvenile boys
Free skating
0.40
2.00
details
CoSp3p2
David KAUFMANN
MNROC
Novice boys
Free skating
0.00
2.00
details
FSSp3V
Alexander JOHNSON
UCCS
Senior men
Free skating
0.20
2.00
details
FSSp3V
Audrey LU
TXDAL
Intermediate girls
Short program
0.20
2.00
details
FCCoSp3p3V
Payton WINKLER
WIGGB
Juvenile boys
Free skating
-0.12
1.98
details
CSSp1
Ryan SANTEE
MNROC
Senior men
Free skating
0.00
1.90
details
CCoSp2p2
Maxim BELOVOL
ILNOR
Junior men
Short program
-0.12
1.88
details
FCCoSp2p1
Justin WICHMANN
TXGUL
Novice boys
Free skating
0.10
1.80
details
FSSpBV
Colton JOHNSON
MNBLO
Junior men
Free skating
0.30
1.50
details
FSSp1V
Chloe ROSLIN
MIDET
Junior ladies
Free skating
0.00
1.40
details
LSp1
Katie YUM
COSC
Junior ladies
Short program
-0.12
1.38
details
SSp1
Matthew MLACHAK
OHGIL
Juvenile boys
Free skating
-0.06
1.24
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences