Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Tallinn Trophy Kids 2024
May 10, Tallinn
Thailand Open Figure Skating Trophy 2024
May 03, Bankok
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
52nd Volvo Open Cup
May 03, Riga
Thailand Open Figure Skating Trophy Interclub 2024
May 02, Bangkok
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Norgescup 2 i 2022-23
Debs girls 2
- Short program
1 - 2 Oct, 2022
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Katrine Victoria BERSTAD
OI
15.04
11.86
0.50
26.40
details
2
Marlen Welinder STAVENÆS
JI
13.03
8.73
0.00
21.76
details
3
Diana NORDBØ
SKK
10.84
10.51
0.00
21.35
details
4
Margarita KURSITE
RKK
11.35
9.98
0.50
20.83
details
5
Mina Wik PAULSEN
LIL
10.83
8.48
0.00
19.31
details
6
Maria YARUSHINA
AKK
11.24
8.03
0.00
19.27
details
7
Dina TØRHAUG
TSK
10.98
8.03
0.00
19.01
details
8
Luna FULKER
OSK
10.52
8.48
0.00
19.00
details
9
Tiril PERSEN
SSK
10.06
8.83
0.00
18.89
details
10
Vilde Sparre BRUSTAD
JI
10.88
8.40
0.50
18.78
details
11
Ella Louise BAY-WOLD
OSK
9.93
8.73
0.00
18.66
details
12
Eira KLØVVIK
OSK
11.22
8.21
1.00
18.43
details
13
Hanne ASKILDSEN
BKK
10.83
7.40
0.00
18.23
details
14
Elizabeth GJÆRE
RKK
9.18
8.91
0.00
18.09
details
15
Selma Mathisen ULVÅEN
FKK
10.07
7.13
0.00
17.20
details
16
Ida ASKELAND SOLTVEDT
LIL
9.01
7.85
0.00
16.86
details
17
Mille Stensberg STENSHEIM
TSK
8.85
7.59
0.00
16.44
details
18
Julia Elise REUTER-JENSEN
BKK
8.36
7.94
0.00
16.30
details
19
Lise Margrethe KVERNVOLD
SKK
8.04
8.13
0.00
16.17
details
20
Therese LIAVAAG
AKK
9.64
6.24
0.00
15.88
details
21
Sofie STAVENÆS
OSK
9.36
6.87
0.50
15.73
details
22
Ingrid Gautestad ANFINDSEN
SKK
8.16
7.14
0.00
15.30
details
23
Silje Ai-ha DUONG
FKK
8.16
7.58
0.50
15.24
details
24
Anna Isabelle BJØRNSON
SSK
7.60
6.24
0.00
13.84
details
25
Marie FINCKELSEN
FKK
7.89
5.79
0.00
13.68
details
26
Joanna Kieszek OTTESEN
SKK
7.65
6.06
0.50
13.21
details
27
Ane DALSETH
SKK
7.23
5.89
0.00
13.12
details
28
Ella Sofie NORNES
TT
6.25
5.97
0.50
11.72
details
29
Ida BELASKA
TT
3.87
5.17
1.00
8.04
details
30
Bea SAKSHAUG
TT
4.50
4.83
1.50
7.83
details
Best program components
Best elements
Judging statistics