Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Bradford Open 2024
Apr 15, Bradford
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
9th Narcisa Cup
Apr 10, Jesenice
31st Triglav Trophy
Apr 10, Jesenice
Skate Copenhagen 2024
Apr 05, Hvidovre
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Sofia Trophy Interclub 2019
Basic novice girls 2
- Free skating
5 - 10 Feb, 2019
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Marina NIKOLOVA
BUL
23.77
23.76
0.00
47.53
video
2
Taja DOVGAN
SLO
18.92
20.00
0.00
38.92
details
3
Defne ULUTAS
TUR
18.05
20.63
0.00
38.68
details
4
Monika SPASOVA
BUL
18.73
18.33
0.00
37.06
details
5
Selin AKBULUT
TUR
17.54
20.83
1.50
36.87
details
6
Sara BERTOLINI
ITA
16.64
20.21
0.00
36.85
details
7
Daniela NIKOLOVA
BUL
18.13
18.56
0.50
36.19
details
8
Maria-Bianca IONESCU
ROU
17.28
18.76
0.00
36.04
details
9
Diletta LANDO
ITA
16.64
18.56
0.00
35.20
details
10
Julia VASILEVA
BUL
16.44
17.70
0.00
34.14
details
11
Lal SONER
TUR
15.20
18.33
0.50
33.03
details
12
Azra ULUS
TUR
14.95
17.08
0.00
32.03
details
13
Giorgia RIGONI
ITA
15.71
15.63
0.00
31.34
details
14
Sofiya VALKOVA
BUL
15.82
15.20
0.00
31.02
details
15
Zeynep BASSOY
TUR
13.98
16.68
0.00
30.66
details
16
Bengisu YAGLIDERE
TUR
14.44
16.06
0.00
30.50
details
17
Margherita PESENTI
ITA
12.98
17.08
0.50
29.56
details
18
Raya RADULOVA
BUL
13.19
16.26
0.00
29.45
details
19
Ada OZCIRPICI
TUR
12.39
16.88
0.00
29.27
details
20
Selin UGURAL
TUR
14.82
14.16
0.50
28.48
details
21
Nikita ILIEVA
BUL
13.46
15.20
0.50
28.16
details
22
Zeynep Ilgi AGDUK
TUR
12.15
15.43
0.00
27.58
details
23
Ajda HRUŠKOVAR
SLO
12.43
15.63
0.50
27.56
details
24
Anna-Mariya VALKOVA
BUL
12.50
14.60
0.00
27.10
details
25
Stanislava VASILEVA
BUL
11.50
16.06
0.50
27.06
details
26
Erel CELIK
TUR
12.60
13.56
0.00
26.16
details
27
Veneta SIMEONOVA
BUL
11.23
15.86
1.00
26.09
details
28
Sonja MARKOVIC
SRB
11.64
13.76
0.00
25.40
details
29
Joanna Luketsa TAMPAKI
GRE
12.08
13.76
1.00
24.84
details
30
Deana PRILEPCANSKA
MKD
10.09
13.56
1.00
22.65
details
31
Ema ACHIM
ROU
8.93
14.38
1.00
22.31
details
32
Eyşan YAZICI
TUR
8.05
12.50
0.00
20.55
details
33
Galena TODOROVA
BUL
10.24
11.06
1.00
20.30
details
34
Viktoriya ZLATKOVA
BUL
8.40
13.13
2.00
19.53
details
35
Aleksandra STAMENKOVSKA
MKD
7.52
10.83
0.00
18.35
details
36
Lana NACEV
MKD
7.03
11.06
0.00
18.09
details
37
Melissa Sudenaz TOSUN
TUR
6.91
11.06
0.00
17.97
details
38
Konstantina PLOTA
GRE
6.66
11.48
1.00
17.14
details
Best program components
Best elements
Judging statistics