Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Young Stars May 2024
May 20, Sheffield
British Novice Championships 2024
May 20, Sheffield
Tallinn Trophy Kids 2024
May 10, Tallinn
Thailand Open Figure Skating Trophy 2024
May 03, Bankok
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
5th Rooster cup
Basic novice A girls
- Free skating
25 - 28 Apr, 2013
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Daria KAPUSTINA
RUS
23.52
23.75
0.00
47.27
details
2
Valentina SHEVCHENKO
RUS
23.24
22.93
0.00
46.17
details
3
Cassandra PEROTIN
FRA
21.17
21.88
0.00
43.05
video
4
Kristina ADAMOVA
RUS
20.50
22.31
0.00
42.81
details
5
Sarah BRAMMS
FRA
19.50
22.08
0.00
41.58
details
6
Vlada LAHA
LAT
20.71
20.63
0.00
41.34
video
7
Noémie CARROUE
FRA
19.33
21.88
0.00
41.21
details
8
Elodie EUDINE
FRA
18.07
21.48
0.00
39.55
details
9
Anna MEMOLA
ITA
17.77
20.40
0.00
38.17
details
10
Inés SALMI
FRA
17.66
20.01
0.00
37.67
details
11
Darja ILJINA
LAT
18.70
18.96
0.00
37.66
details
12
Sheila BELOVA
LAT
18.30
18.76
0.00
37.06
details
13
Hanna-Kristella LEHTSAAR
EST
17.20
17.08
0.00
34.28
details
14
Darja FJODOROVA
EST
15.17
18.76
0.00
33.93
details
15
Romy SCHALLERT
AUT
16.10
17.73
0.00
33.83
details
16
Yoonmi LEHMANN
SUI
15.80
18.98
1.00
33.78
details
17
Anastasija LANGERE
LAT
16.70
16.88
0.00
33.58
details
18
Isabelle SCOTT-GUINNESS
GBR
16.30
16.88
0.00
33.18
details
19
Ekaterina GORBATSOVA
EST
15.33
16.66
0.00
31.99
details
20
Anastasija PAVLOVICHA
LAT
15.30
17.30
1.00
31.60
details
21
Calista KRASS
EST
14.63
16.88
0.00
31.51
details
22
Anett Victoria VARUNOV
EST
14.60
16.26
0.00
30.86
details
23
Aubane RACCURT
SUI
14.48
16.26
0.00
30.74
details
24
Serena HOWARD
GBR
13.93
16.48
0.00
30.41
details
25
Moona HEIKKINEN
FIN
14.27
16.65
1.00
29.92
details
26
Carlotta CIMARRUSTI
ITA
11.81
17.28
0.00
29.09
details
27
Migle MAZEIKAITE
LTU
12.40
16.65
0.00
29.05
details
28
Doroteja ROZINSKAUTE
LTU
12.77
15.83
0.00
28.60
details
29
Madelaine SCOTT-GUINNESS
GBR
11.97
15.63
1.00
26.60
details
30
Lorina JESSE
LAT
10.30
15.00
0.00
25.30
details
31
Katarina KITAROVIC
CRO
10.33
15.86
1.00
25.19
details
32
Ilaria BRESADOLA
ITA
9.43
15.63
0.00
25.06
details
33
Celine van den HEUVEL
NED
9.69
13.36
1.00
22.05
details
34
Jekaterina IVANOVA
LAT
10.20
13.75
2.00
21.95
details
35
Gintare GOSTAUTAITE
LTU
9.50
12.10
1.00
20.60
details
36
Celine Van HOOFT
NED
9.23
11.48
1.00
19.71
details
37
Merel WATERMAN
NED
8.29
10.63
2.00
16.92
details
38
Federica FALCO
ITA
5.16
9.58
1.00
13.74
details
39
Maftuna ISMAILOVA
UZB
5.17
7.93
0.00
13.10
details
Best program components
Best elements
Judging statistics