Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Young Stars May 2024
May 20, Sheffield
British Novice Championships 2024
May 20, Sheffield
Tallinn Trophy Kids 2024
May 10, Tallinn
Thailand Open Figure Skating Trophy 2024
May 03, Bankok
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
British Championships 2019 - Qualifier 3
Intermediate novice girls
- Free skating
7 - 11 Oct, 2019
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Emma LYONS
DEE
19.82
18.86
0.00
38.68
details
2
Lucy MURRAY
KYL
17.71
17.85
0.00
35.56
details
3
Ava Mae WILSON
BAS
16.33
19.41
0.50
35.24
details
4
Lauren FLEMING
OLY
16.75
17.99
0.50
34.24
details
5
Lilian MUSGRAVE
BAS
17.04
17.13
0.00
34.17
details
6
Mia JOHNSTONE
OLY
16.38
18.28
0.50
34.16
details
7
Sarah TUNNICLIFFE
EK
17.14
17.00
0.00
34.14
details
8
Monica KERR
NLK
17.25
16.87
0.00
34.12
details
9
Eloise MCNULTY
OLY
15.48
18.57
0.00
34.05
details
10
Freya HANCOCK
SHE
15.46
18.42
0.00
33.88
details
11
Eva Rose LOUDON
OLY
16.33
17.14
0.00
33.47
details
12
Holly NOBLE
ABR
16.25
16.98
0.00
33.23
details
13
Ruby LIN
GIL
16.36
16.71
0.00
33.07
details
14
Isabel BARNES
DEE
16.10
16.87
0.00
32.97
details
15
Holly TIGHE
SHE
16.32
16.58
0.00
32.90
details
16
Cara MCCABE
EK
15.23
17.71
0.50
32.44
details
17
Neamh Nicole DAVISON
SHE
15.23
17.13
0.00
32.36
details
18
Rebecca RITCHIE
ABR
15.28
17.00
0.00
32.28
details
19
Destiny WONG
OLY
15.04
16.87
0.00
31.91
details
20
Saskia ZAINCHKOVSKAYA
LVL
15.63
15.73
0.00
31.36
details
21
Danniella MCGARRITY
KYL
15.08
16.16
0.00
31.24
details
22
Sarah LAI
NOT
14.30
16.72
0.00
31.02
details
23
Eve PACITTI
MUR
16.35
15.17
0.50
31.02
details
24
Isla SHENTON
SHE
14.31
17.00
0.50
30.81
details
25
Angelica ALEXANDER
NOT
13.97
16.87
0.50
30.34
details
26
Holly SHENTON
SHE
14.54
16.30
0.50
30.34
details
27
Liri Gonen COHEN
ROM
15.39
15.86
1.00
30.25
details
28
Jessica HENNESSEY
DEE
13.53
16.71
0.00
30.24
details
29
Jemima BUCKLEY
BBN
12.35
17.57
0.00
29.92
details
30
Amber MATTHEWS
WHI
15.44
13.74
0.00
29.18
details
31
Aurelia STEARNS
AXP
13.56
16.58
1.00
29.14
details
32
Ema LAPATINSKAITE
MKN
13.28
16.44
1.00
28.72
details
33
Lucia KUBICOVÁ
SHE
12.07
16.44
0.00
28.51
details
34
Emma Jane MARANDOLA
MOR
15.00
13.03
0.00
28.03
details
35
Daisy Olivia LINDOP
DEE
11.66
16.30
0.00
27.96
details
36
Jessica ANDERSEN
WHI
13.34
14.73
0.50
27.57
details
37
Rebecca HAINING
NLK
14.54
12.90
0.00
27.44
details
38
Florence SPRINGLE
WHI
14.08
14.17
1.00
27.25
details
39
Eilidh BOYCE
MAG
13.54
14.16
0.50
27.20
details
40
Lucy TALBOT
BRA
13.46
14.16
0.50
27.12
details
41
Holly DALRYMPLE
DDE
12.76
14.17
0.50
26.43
details
42
Anya ROBERTSON
DDE
13.83
12.60
0.50
25.93
details
43
Emmie-Rose STEPHENS
MKN
11.50
13.74
1.50
23.74
details
Best program components
Best elements
Judging statistics