Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Skate Malmö 2024
Mar 15, Malmö
Sonja Henie Trophy Interclub 2024
Mar 08, Oslo
Sonja Henie Trophy 2024
Mar 08, Oslo
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Hellmut Seibt Memorial 2016
Albert Schultz Ice Rink
, Vienna
Austria
23 - 27 Feb, 2016
Best elements
Short program
Free skating
Category
No
Name
Score
No
Watch
Score
No
Watch
Score
Senior men
1
Mikhail KOLYADA
71.41
2
video
155.12
1
video
226.53
2
Michal BŘEZINA
73.64
1
video
138.92
2
video
212.56
3
Alexander BJELDE
63.46
3
video
118.02
4
video
181.48
Senior ladies
1
Lutricia BOCK
53.12
3
details
111.39
1
details
164.51
2
Ivett TÓTH
58.39
1
video
93.04
3
video
151.43
3
Dasa GRM
52.41
5
details
93.03
4
details
145.44
Junior men
1
Jonathan HEß
55.86
2
video
105.32
2
video
161.18
2
Thomas STOLL
55.76
3
video
105.08
3
video
160.84
3
Daniel GRASSL
49.22
6
details
105.44
1
details
154.66
Junior ladies
1
Elzbieta KROPA
46.92
1
details
82.53
3
details
129.45
2
Annika HOCKE
45.38
2
details
83.19
2
details
128.57
3
Jennifer SCHMIDT
44.19
5
details
83.53
1
video
127.72
Advanced novice boys
1
Niclas Joshua RUST
36.61
1
video
63.92
1
video
100.53
2
Florian PASCHKE
33.81
3
details
62.71
2
details
96.52
3
Jegor EßLINGER
35.01
2
video
59.13
3
video
94.14
Advanced novice girls
1
Alexandra FEIGIN
40.53
1
details
70.49
1
details
111.02
2
Marta SELLAROLI
32.29
5
details
59.90
2
details
92.19
3
Presiyana DIMITROVA
32.03
6
details
52.23
3
details
84.26
Basic novice A boys
1
Samuel TRAN
37.03
1
details
2
Edvard TER-GAZARIAN
26.13
2
details
3
Raphael BORICS
25.21
3
details
Basic novice A girls 1
1
Zoé GÁL
38.86
1
details
2
Anna RAKOVYCH
34.89
2
details
3
Agáta BACOVÁ
34.72
3
details
Basic novice A girls 2
1
Júlia LÁNG
41.60
1
details
2
Sophie-Laureen GÜNTHER
38.88
2
details
3
Ivelina BAYCHEVA
38.68
3
details
Cubs boys
1
Aliaksei RAIKOU
26.38
1
details
2
Dominik HORTOBÁGYI
22.59
2
details
3
Jakub GALBAVY
20.74
3
details
Cubs girls 1
1
Anna BODRONE
32.73
1
details
2
Katinka ZSEMBERY
26.92
2
details
3
Mila PRYITENKO
26.27
3
details
Cubs girls 2
1
Maria MANOVA
39.23
1
details
2
Janka OCHRANKOVA
37.15
2
video
3
Erika BALÁZOVÁ
34.23
3
details
Chicks girls
1
Marketa SUKUPOVA
29.39
1
details
2
Natália Chibuzor OSTROLÚCKA
29.18
2
details
3
Tonka ZITKOVIC
28.54
3
details