Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
52nd Volvo Open Cup
May 03, Riga
Juna Skate Open 2024
Apr 19, Tallinn
Bradford Open 2024
Apr 15, Bradford
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Sheffield IJS 2018
Intermediate novice girls
- Free skating
30 Jul - 3 Aug, 2018
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Aoife Louise STEVENSON
COV
19.80
20.40
0.00
40.20
details
2
Alana Lilly-Anne Elizabeth PANG
SHE
19.48
20.11
0.00
39.59
details
3
Lucy MURRAY
KYL
18.18
19.26
0.00
37.44
details
4
Robyn FOSTER
COV
18.11
17.85
0.50
35.46
details
5
Ruby BOYD
MOR
17.57
17.00
0.00
34.57
details
6
Lily THOMSON
AYR
17.00
16.87
0.00
33.87
details
7
Arcadia WARD
KRK
15.27
19.00
1.00
33.27
details
8
Eloise MCNULTY
OLY
15.35
17.29
0.50
32.14
details
9
Emma LITHERLAND
NOT
16.25
15.15
0.00
31.40
details
10
Poppy ASHTON
DDE
15.85
15.01
0.00
30.86
details
11
Mia JOHNSTONE
OLY
13.22
17.42
0.00
30.64
details
12
Neamh Nicole DAVISON
SHE
14.41
16.58
0.50
30.49
details
13
Rebecca ALLAN
OLY
15.10
14.88
0.50
29.48
details
14
Lucia SANCISI
BAS
14.21
15.01
0.00
29.22
details
15
Sarn Monica NADIN
DEE
15.08
14.04
0.00
29.12
details
16
Zofia BENGSCH
EK
13.96
15.01
0.00
28.97
details
17
Charlotte WRIGHT
MOR
13.38
15.58
0.50
28.46
details
18
Lois HOULIHAN
COV
12.66
15.73
0.50
27.89
details
19
Holly NOBLE
ABR
12.28
16.02
0.50
27.80
details
20
Megan BULFORD
MKN
13.26
15.02
0.50
27.78
details
21
Evie LEWIS
OXF
12.80
14.03
0.50
26.33
details
22
Francesca GUERIN
BPL
11.37
15.16
1.00
25.53
details
23
Libby RAESIDE
AUC
11.84
14.17
0.50
25.51
details
24
Eve PACITTI
MUR
12.55
13.04
0.50
25.09
details
25
Anya MORRILL
BRD
11.66
13.61
0.50
24.77
details
26
Isabel BARNES
DEE
11.38
13.32
0.00
24.70
details
27
Emma Jane MARANDOLA
MOR
12.01
12.89
0.50
24.40
details
28
Sadie COOK
BAS
13.11
11.63
0.50
24.24
details
29
Ellis Jane RICHARDSON
OLY
11.41
13.18
0.50
24.09
details
30
Alessia-Perla CASTRONOVO
NOT
9.76
14.73
0.50
23.99
details
31
Zoe TEMPLETON
AYR
10.79
13.47
0.50
23.76
details
32
Sophie CROWTHER
BIL
11.33
11.06
0.00
22.39
details
33
Morgan Leigh WARD
SHE
10.17
12.46
0.50
22.13
details
34
Ellie WIGHTON
DDE
10.20
12.76
1.50
21.46
details
35
Eleanor PRESSDEE
OXF
8.10
13.47
0.50
21.07
details
36
Lucy TALBOT
BRA
9.00
11.05
0.00
20.05
details
37
Ciera TURNER-FRICK
OXF
9.05
12.47
2.50
19.02
details
38
Rebecca HAINING
NLK
8.40
9.51
1.00
16.91
details
39
Natasha GRIFFIN
GUI
7.33
11.48
2.00
16.81
details
40
Bronwyn WELTON
MKN
6.95
10.78
1.00
16.73
details
41
Anna SMITH
AUC
7.42
9.78
0.50
16.70
details
Best program components
Best elements
Judging statistics