Grand Prix and Junior Grand Prix Final 2018

Senior ice dance - Fridans

3. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA ITA

ElementerElementer
HOPP                                                       
W Skredderhopp
T Toe-loop
S Salchow
Lo Slynge (Rittberger)
F Flipp
Lz Lutz
A Axel

Tallet foran hoppet angir antall rotasjoner:
0=ikke godkjent, 1=enkel, 2=dobbel, 3=trippel.

< Underrotert << Nedgradert e Sats fra feil skjær

SEKVENSER
StSq Trinnsekvens
ChSq Koreografisk sekvens

SkMo Flyversekvens, kniv, etc.

Tegnet etter sekvensen angir nivå:
B=godkjent, 0=ikke godkjent, 1=lavest, ..., 4=høyest.

PIRUETTER
CSp Parallell
FCSp Hoppeparallell
CCSp Bytteparallell
FCCSp Hoppeparallell med fotbytte

LSp Bøyepiruett
FLSp Bøyepiruett med hoppinngang
CLSp Bøyepiruett med fotbytte
FCLSp Bøyepiruett med fotbytte og hoppinngang

SSp Kork
FSSp Hoppekork
CSSp Byttekork
FCSSp Hoppekork med fotbytte

USp Ståpiruett
FUSp Ståpiruett med hoppinngang
CUSp Ståpiruett med fotbytte
FCUSp Ståpiruett med fotbytte og hoppinngang

CoSp Kombinasjonspiruett
FCoSp Kombinasjonspiruett med hoppinngang
CCoSp Kombinasjonspiruett med fotbytte
FCCoSp Kombinasjonspiruett med hoppinngang og fotbytte

Tegnet etter piruetten angir nivå:
B=godkjent, 0=ikke godkjent, 1=lavest, ..., 4=høyest.

Antall godkjente posisjoner:
p1=en posisjon, p2=to posisjoner, ...

REDUSERT GRUNNVERDI
Et element angitt med V eller V1 har fått redusert
grunnverdi.
UGYLDIG
Et element merket med en asterisk (*) er ugyldig og gir
null poeng. Elementet er enten feil utført, eller så har
utøveren med for mange elementer av denne typen.
GrunnverdiElementenes grunnverdi
HOPP      Enkel  Dobbel  Trippel Kvadruppel     
W 0.3 - - -
T 0.4 1.3 4.1 10.3
S 0.4 1.3 4.2 10.5
Lo 0.5 1.8 5.1 12.0
F 0.5 1.8 5.3 12.3
Lz 0.6 2.1 6.0 13.6
A 1.1 3.3 8.5 15.0

SEKVENS Nivå B Nivå 1 Nivå 2 Nivå 3 Nivå 4
StSq 1.5 1.8 2.6 3.3 3.9
ChSq - 2.0 - - -

PIRUETT Nivå B Nivå 1 Nivå 2 Nivå 3 Nivå 4
USp 1.0 1.2 1.5 1.9 2.4
SSp 1.1 1.3 1.6 2.1 2.5
CSp 1.1 1.4 1.8 2.3 2.6
LSp 1.2 1.5 1.9 2.4 2.7

FUSp 1.5 1.7 2.0 2.4 2.9
FSSp 1.7 2.0 2.3 2.6 3.0
FCSp 1.6 1.9 2.3 2.8 3.2
FLSp 1.7 2.0 2.4 2.9 3.2

CUSp 1.5 1.7 2.0 2.4 2.9
CSSp 1.6 1.9 2.3 2.6 3.0
CCSp 1.7 2.0 2.3 2.8 3.2
CLSp 1.7 2.0 2.4 2.9 3.2

CoSp 1.5 1.7 2.0 2.5 3.0

CCoSp 1.7 2.0 2.5 3.0 3.5
GOEUtførelsesgrad
Dommerne kan gi plusspoeng dersom de synes at et   
element ble godt utført og minuspoeng dersom de
synes at et element ble dårlig utført. Dommerne
benytter poengskalaen fra -5 til +5 til dette,
som vist i kolonnene J1, J2, ...

Den høyeste og den laveste poengsummen strykes,
og middelverdien av resten gir poengkorreksjonen.
Hvert poeng er verdt 10 % av elementets grunn-
verdi. Korreksjonen kalles "grade of execution"
(GOE).
J1Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J2Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J3Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J4Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J5Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J6Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J7Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J8Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J9Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
PoengElementpoeng
Poengene for et element er lik summen  
av elementets grunnverdi og poeng-
korreksjonen (GOE).

Poengene som oppgis her er uoffisielle
og kan inneholde feil. Vennligst
kontrollsjekk mot de offisielle
resultatene.
CoSp46.001.352323334437.35
CiSt37.452.9033334333310.35
SyTwL4+SyTwM46.342.693434444439.03
CuLi45.301.093333433346.39
OFStL2+OFStM35.592.392333433447.98
ChSt11.103.083234444444.18
StaLi45.301.283344443546.58
SlLi45.301.334434443446.63
ChLi11.102.733433433433.83
ChSp11.102.963333444544.06
Totalt44.5821.8066.38
ProgramkomponenterProgramkomponenter
GRUNNLEGGENDE SKØYTEFERDIGHETER (SKATING SKILLS)                
o Balanse, rytmisk knebøy, presisjon i fotens plassering
o Flyt og uanstrengt gli
o Renhet og sikkerhet av dype skjær og vendinger
o Styrke/energi og akselerasjon
o Mestre bevegelser i ulike retninger både forover og bakover
o Mestre å stå (gli) på én fot

OVERGANGER/SAMMENBINDENDE FOTARBEID OG BEVEGELSER (TRANSITION)
o Variasjon
o Vanskelighetsgrad
o Kompleksitet
o Kvalitet

FREMFØRELSE (PERFORMANCE/EXECUTION)
o Fysisk, emosjonell og intellektuell innlevelse
o Holdning
o Stil og individualitet/personlighet
o Tydelige bevegelser
o Variasjoner og kontraster
o Projisering (presentasjon til hele arenaen)

KOREOGRAFI/KOMPOSISJON (CHOREOGRAPHY)
o Formål: Idé, konsept, visjon og stemning
o Proporsjoner: Samme vekting av programmets deler
o Hensiktsmessig sammenveving av alle bevegelser
o Utnyttelse av personlig og publikums rom
o Mønster og utnyttelse av isen
o Uttrykk og form
o Originalitet i bevegelser og design

TOLKNING (INTERPRETATION)
o Uanstrengt bevegelse i takt med musikken (timing)
o Uttrykk av musikkens stil, karakter og rytme
o Løperens evne til å være raffinert og vise kunstnerisk
håndtering av nyanser i musikken
FaktorProgramkomponentvekter
Dommerpoengene gitt under J1, J2, ... 
blir multiplisert med en faktor fra
denne kolonnen når total program-
komponentpoeng skal regnes ut.
J1Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J2Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J3Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J4Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J5Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J6Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J7Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J8Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
J9Dommerpanel
Overdommer : Alla SHEKHOVTSEVA
Kontrollør : David MOLINA
Spesialist : György ELEK
Assistent : Judy BLUMBERG
Dommer Nr 1 : Anastassiya MAKAROVA
Dommer Nr 2 : Tomie FUKUDOME
Dommer Nr 3 : Janis ENGEL
Dommer Nr 4 : Julia ANDREEVA
Dommer Nr 5 : Jezabel DABOUIS
Dommer Nr 6 : Salome CHIGOGIDZE
Dommer Nr 7 : Michela CESARO
Dommer Nr 8 : Marta OLOZAGARRE
Dommer Nr 9 : Karen BUTCHER
PoengProgramkomponentpoeng
Poengverdien av en programkomponent er lik 
middelverdien av dommernes poeng.

Dersom flere enn tre dommere er til stede,
strykes laveste og høyeste karakter før
middelverdien regnes ut.

Når total poengsum skal regnes ut, multi-
pliseres middelverdien med tallet fra
kolonnen "Faktor".

Poengene som oppgis her er uoffisielle og
kan inneholde feil. Vennligst kontroll-
sjekk mot de offisielle resultatene.
Skøyteferdigheter1.209.258.758.758.758.759.009.008.759.008.86
Overganger1.208.758.758.758.508.759.259.258.759.008.86
Fremførelse1.209.009.009.009.009.259.259.509.009.259.11
Komposisjon1.208.758.759.258.759.009.259.259.009.259.04
Tolkning av musikk/timing1.209.259.009.008.759.259.259.509.009.009.11
Totalt53.97
PoengtrekkPoengtrekk
Utøverne kan få følgende poengtrekk                   
-1.0 for hvert 5.sekund programmet er for langt
eller kort (time violation)
-1.0 for hvert fall (et fall er tap av kontroll med
det resultat at mesteparten av kroppen støtter
seg på en kroppsdel og ikke skøytene)
-2.0 for ulovlige elementer
-1.0 for ulovlig antrekk
0.00
Sammenlagt for program66.38 + 53.97 - 0.00 = 120.35