Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Aberdeen Open 2019
Level 5 girls
- Free skating
18 - 21 Oct, 2019
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Imogen GIBBONS
NLK
14.15
15.01
0.00
29.16
details
2
Sophie WADDELL
NLK
13.08
13.75
0.00
26.83
details
3
Marney THOMPSON
WHI
12.01
14.58
0.00
26.59
details
4
Jo TURNBULL
NLK
12.86
12.70
0.00
25.56
details
5
Summer GORRIE
MUR
11.09
14.16
0.00
25.25
details
6
Freya HARKESS
MUR
12.19
12.90
0.00
25.09
details
7
Bailey ALCOCK
AYR
11.61
14.38
1.00
24.99
details
8
Keira HAAZEN
EK
10.90
13.75
0.00
24.65
details
9
Kirsten HAY
ABR
11.38
13.13
0.00
24.51
details
10
Keira RAMSAY
GAL
9.57
14.58
0.50
23.65
details
11
Bayley THOMSON
STI
10.65
12.90
0.50
23.05
details
12
Lauren PITCAITHLY
KRK
10.00
12.50
0.00
22.50
details
13
Neve GOODING
MAG
10.09
12.50
0.50
22.09
details
14
Abigail DAVIDSON
KYL
10.28
12.70
1.00
21.98
details
15
Naomi OGBU
EK
8.64
13.13
0.00
21.77
details
16
Tabitha HENDERSON
MUR
9.46
11.88
0.00
21.34
details
17
Cara PATON
EK
10.29
10.83
0.00
21.12
details
18
Rebecca OAKES
OLY
9.98
11.26
0.50
20.74
details
19
Eilidh THOMSON
STI
8.67
11.68
0.00
20.35
details
20
Sophie CALLAGHAN
MUR
8.96
11.25
0.00
20.21
details
21
Abbi KYLE
ABR
10.01
11.03
1.00
20.04
details
22
Mya BURNS
DDE
10.06
10.43
0.50
19.99
details
23
Taylor MARCHANT
OLY
8.70
11.48
0.50
19.68
details
24
Kloe MCNEIL
ABR
7.91
12.08
0.50
19.49
details
25
Sarah WOOD
DDE
9.29
9.18
0.00
18.47
details
26
Rachael STEWART
NLK
9.08
9.38
0.00
18.46
details
27
Ella ZADNIK
AXP
8.58
10.20
0.50
18.28
details
28
Hannah STEIN
MUR
6.88
10.86
0.00
17.74
details
29
Louise Olivia MCMANN
MOR
7.10
10.63
0.50
17.23
details
30
Jess EDIE
KRK
7.68
10.00
0.50
17.18
details
31
Emma GILROY
KRK
7.21
9.18
0.00
16.39
details
32
Caitlin LEGGE
ABR
7.50
8.98
0.50
15.98
details
33
Amy CREAMER
DDE
7.42
8.53
1.00
14.95
details
34
Bethany WALKER
DUN
6.69
8.76
1.00
14.45
details
35
Anna HULTMAN
GAL
5.17
8.76
0.00
13.93
details
36
Martyna OZIMEK
NLK
6.18
8.33
1.00
13.51
details
37
Charlotte DIAMOND
AUC
4.66
7.93
1.00
11.59
details
Best program components
Best elements
Judging statistics