Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Black Sea Ice Cup 2024
Apr 04, Kranevo
Israel National Championships 2024
Apr 03, Holon
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
Young Stars March 2024
Mar 18, Sheffield
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
25th Volvo Open Cup
Type
Name
Country
Category
Segment
GOE
Score
Watch
3A
Alexander Dmitrievich PETROV
RUS
Senior men
Free skating
2.00
10.50
video
3Lz
Gordei GORSHKOV
RUS
Senior men
Free skating
0.28
6.88
video
3Lo
Gordei GORSHKOV
RUS
Senior men
Short program
0.70
6.31
video
3F
Andrei LAZUKIN
RUS
Senior men
Free skating
0.70
6.00
video
3S
Dmitri ALIEV
RUS
Junior men
Free skating
0.70
5.32
details
3T
Daniel Albert NAURITS
FRA
Junior men
Free skating
0.70
5.21
details
3T
Joshua BROWN
GBR
Junior men
Free skating
0.70
5.21
details
2A
Alexander Dmitrievich PETROV
RUS
Senior men
Free skating
0.50
4.13
video
2A
Artem TSOGLIN
ISR
Junior men
Short program
0.50
4.13
details
2A
Daniel Albert NAURITS
FRA
Junior men
Free skating
0.50
4.13
details
2A
Alizée CROZET
FRA
Junior ladies
Short program
0.50
4.13
details
2A
Diana NIKITINA
LAT
Junior ladies
Short program
0.50
4.13
details
2A
Julie FROETSCHER
FRA
Junior ladies
Free skating
0.50
4.13
details
2Lz
Daria BATURA
BLR
Junior ladies
Free skating
0.40
2.71
details
2F
Ieva GAILE
LAT
Senior ladies
Free skating
0.30
2.39
details
2Lo
Rebecca GILLESPIE
GBR
Advanced novice girls
Short program
0.30
2.10
details
2Lo
Migle MAZEIKAITE
LTU
Advanced novice girls
Free skating
0.30
2.10
details
2S
Jemima RASMUSS
NOR
Junior ladies
Free skating
0.13
1.56
details
2T
Vincent CUÉREL
SUI
Junior men
Free skating
0.07
1.50
details
1A
Aleksandra SHLAHOVA
LAT
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
details
1A
Migle MAZEIKAITE
LTU
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
details
1A
Rebecca GILLESPIE
GBR
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
details
1A
Aleksandra SHLAHOVA
LAT
Advanced novice girls
Free skating
0.20
1.30
details
1A
Elina RANCANE
LAT
Advanced novice girls
Free skating
0.20
1.30
details
1A
Oona HEILALA
FIN
Basic novice A girls
Free skating
0.20
1.30
details
1A
Rebekka Helena PINDMA
EST
Basic novice A girls
Free skating
0.20
1.30
details
1Lz
Þuríður Björg BJÖRGVINSDÓTTIR
ISL
Junior ladies
Free skating
0.00
0.66
details
1Lo
Anine RABE
NOR
Senior ladies
Free skating
0.00
0.50
details
1F
Pernille SØRENSEN
DEN
Senior ladies
Free skating
-0.02
0.48
details
1T
Deimanté KIZALAITÉ
LTU
Junior ladies
Free skating
0.00
0.44
details
1S
Ugne PECIUKAYTYTE
LTU
Junior ladies
Free skating
0.00
0.44
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences