Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Black Sea Ice Cup 2024
Apr 04, Kranevo
Israel National Championships 2024
Apr 03, Holon
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
Young Stars March 2024
Mar 18, Sheffield
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
Australian Championships 2008
Type
Name
Club
Category
Segment
GOE
Score
Watch
2A
Matthew PRECIOUS
WAISA
Junior men
Short program
1.25
4.75
details
3S
Alexandra ROUT
AIFSC
Senior ladies
Free skating
0.00
4.50
details
3S
Brendan KERRY
MISC
Junior men
Free skating
0.00
4.50
details
3S
Alexandra ROUT
AIFSC
Junior ladies
Free skating
0.00
4.50
details
3T
Alexandra ROUT
AIFSC
Junior ladies
Free skating
0.50
4.50
details
2Lz
Matthew PRECIOUS
WAISA
Junior men
Free skating
0.50
2.40
details
2F
Kristin SECOLA
N/A
Novice girls
Short program
0.50
2.20
details
2Lo
Jaimee NOBBS
N/A
Junior ladies
Free skating
0.50
2.15
details
2T
Cameron JOREY-HUGHES
SFSC
Junior men
Free skating
0.38
1.68
details
2S
Mark WEBSTER
PVFSC
Senior men
Free skating
0.00
1.43
details
2S
Brendan KERRY
MISC
Junior men
Free skating
0.00
1.43
details
2S
Cameron JOREY-HUGHES
SFSC
Junior men
Free skating
0.00
1.43
details
2S
April HERING
BFISC
Junior ladies
Free skating
0.00
1.43
details
2S
Jaimee NOBBS
N/A
Junior ladies
Free skating
0.13
1.43
details
2S
Kayla DOIG
BFISC
Junior ladies
Free skating
0.00
1.43
details
2S
Laura MILLS
CISC
Junior ladies
Free skating
0.00
1.43
details
2S
Rikki-Lee GOSWELL
N/A
Junior ladies
Free skating
0.13
1.43
video
2S
Jordan DODDS
BFISC
Novice boys
Free skating
0.00
1.43
details
2S
Samantha WAUGH
CISC
Novice girls
Free skating
0.00
1.43
details
2S
William SALSBURY
N/A
Intermediate boys
Free skating
0.00
1.43
details
2S
Emily STANDEN
HISC
Intermediate girls
Short program
0.13
1.43
details
2S
Paige BROWNSEY
N/A
Intermediate girls
Short program
0.13
1.43
details
2S
David KRANJEC
N/A
Primary boys
Free skating
0.00
1.43
details
2S
Karuna HENDERSON
ACTIS
Primary girls
Free skating
0.00
1.43
details
2S
Kassidy-Rae BROWELL
N/A
Primary girls
Free skating
0.00
1.43
details
2S
Lianne Sheree WILLIAMS
WAISA
Primary girls
Free skating
0.13
1.43
details
1A
David KRANJEC
N/A
Primary boys
Short program
0.50
1.30
details
1A
Claudia DONG
MISC
Primary girls
Short program
0.50
1.30
details
1Lz
Cameron HEMS
GFSC
Senior men
Free skating
0.00
0.66
details
1Lz
Phoebe DI TOMMASO
MISC
Senior ladies
Free skating
0.00
0.66
details
1Lz
Andrew TAYLOR
N/A
Intermediate boys
Free skating
0.00
0.66
details
1Lz
Megumi GAVIN
N/A
Intermediate girls
Free skating
0.00
0.66
details
1F
Rebecca ACKAH
MISC
Primary girls
Free skating
0.15
0.65
details
1Lo
Andrew DODDS
BFISC
Junior men
Free skating
0.15
0.65
details
1Lo
Ariel NADAS
GFSC
Primary girls
Free skating
0.15
0.65
details
1S
Tristan THODE
AIFSC
Senior men
Free skating
0.08
0.52
details
1T
Adele MORRISON
N/A
Intermediate girls
Free skating
0.00
0.44
details
1T
Lianne Sheree WILLIAMS
WAISA
Primary girls
Free skating
0.00
0.44
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences