Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
NRW Trophy 2012
Junior ladies
- Short program
4 - 9 Dec, 2012
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Guia Maria TAGLIAPIETRA
ITA
24.95
20.70
0.00
45.65
details
2
Elizaveta UKOLOVA
CZE
24.16
20.25
0.00
44.41
details
3
Minami HANASHIRO
GER
24.50
19.30
0.00
43.80
details
4
Jennifer SCHMIDT
GER
22.70
20.40
0.00
43.10
details
5
Sara CASELLA
ITA
22.50
19.80
0.00
42.30
details
6
Lutricia BOCK
GER
23.24
18.65
0.00
41.89
video
7
Kristina ZAKHARANKA
BLR
23.33
19.40
1.00
41.73
details
8
Maria-Katharina HERCEG
GER
21.98
19.70
0.00
41.68
details
9
Nicole SCHOTT
GER
22.67
19.60
1.00
41.27
video
10
Natalia FARTUSHINA
GER
22.70
19.50
1.00
41.20
details
11
Jana COUFALOVA
CZE
22.75
19.05
1.00
40.80
details
12
Micol CRISTINI
ITA
20.78
19.50
0.00
40.28
details
13
Kim BELL
NED
21.90
18.05
0.00
39.95
details
14
Darin KHUSSEIN
UKR
22.18
17.15
0.00
39.33
details
15
Angelika DUBINSKI
GER
18.88
19.50
0.00
38.38
details
16
Anna BAUMGÄRTEL
GER
18.52
18.65
0.00
37.17
details
17
Matilde GIANOCCA
SUI
18.10
17.95
0.00
36.05
details
18
Samira HUSKIC
GER
18.64
16.00
0.00
34.64
details
19
Niki WORIES
NED
18.12
15.85
0.00
33.97
details
20
Beatrice MEILUNAITE
LTU
18.98
14.80
0.00
33.78
video
21
Elena OBERHOLZER
SUI
16.11
17.65
0.00
33.76
details
22
Elena LIPPMANN
GER
17.68
15.45
0.00
33.13
details
23
Vivienne SCHOTT
GER
17.19
16.85
1.00
33.04
details
24
Isabella SCHUSTER-VELISSARIOU
GRE
17.38
15.45
0.00
32.83
details
25
Laura FRITZSCHE
GER
14.01
18.75
0.00
32.76
details
26
Anne-Sophie GOOSSENS
NED
17.44
14.70
0.00
32.14
details
27
Shanon DAVIS
GBR
16.64
16.45
1.00
32.09
details
28
Elizabete PUJATE
LAT
17.95
14.75
1.00
31.70
details
29
Andrea DAVIDOVICH
ISR
14.13
15.90
0.00
30.03
details
30
Emilia REIMANE
LAT
14.73
14.25
0.00
28.98
details
31
Anita KAPFERER
AUT
14.73
14.90
1.00
28.63
video
32
Marin ONO
HKG
14.37
15.25
1.00
28.62
details
33
Clara BAIWIR
BEL
11.52
13.85
1.00
24.37
details
34
Mariya BAKUSHEVA
BLR
12.66
12.95
2.00
23.61
details
Best program components
Best elements
Judging statistics