Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Deeside IJS 2011
Advanced novice girls
- Short program
3 - 7 Oct, 2011
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Maxine YU
NOT
17.20
10.74
0.00
27.94
details
2
Emily Jayne CAMPION
SHE
15.57
10.09
0.00
25.66
details
3
Emily HAYWARD
SHE
13.40
11.84
0.00
25.24
details
4
Danielle HARRISON
BAS
13.83
11.26
0.00
25.09
details
5
Molly Beth VALENCIA
BIR
13.61
10.50
0.00
24.11
details
6
Emily Jane STUART
NOT
13.87
9.50
0.00
23.37
details
7
Amy HARMER
NOT
13.37
9.09
0.00
22.46
details
8
Millie SMITH
HUL
12.77
9.50
0.00
22.27
details
9
Rose Louise HAPPER
NOT
12.94
9.25
0.00
22.19
details
10
Danni TEWNION
MOR
12.53
9.25
0.00
21.78
details
11
Caitlin GILMORE
LVL
13.23
8.42
0.00
21.65
details
12
Alice DONNELLY
CAR
12.87
8.75
0.00
21.62
details
13
Saki YOSHIMOTO
STR
12.00
9.09
0.00
21.09
details
14
Casey HAWKINS
COV
12.73
9.16
1.00
20.89
details
15
Frankie SIRKETT
NOT
13.34
8.50
1.00
20.84
details
16
Lily PAYNE
HUL
12.33
8.50
0.00
20.83
details
17
Talulla CORBETT
BAS
11.97
8.84
0.00
20.81
details
18
Rachael SMILLIE
EK
9.97
10.16
0.00
20.13
details
19
Rebecca BYNG
HUL
11.37
8.33
0.00
19.70
details
20
Kristen SPOURS
GUI
11.90
7.75
0.00
19.65
details
21
Jessica WAKELIN
ROM
11.30
8.08
0.00
19.38
details
22
Harriet BEATSON
SHE
10.04
9.00
0.00
19.04
details
23
Louise MCMAHON
EK
11.10
7.67
0.00
18.77
details
24
Anastasia VAIPAN-LAW
BPL
9.93
8.50
0.00
18.43
details
25
Jade LOFTUS
SHE
10.24
8.00
0.00
18.24
details
26
Jessica SPONG
ROM
11.90
6.24
0.00
18.14
details
27
Amber FERGUSON
CHE
11.00
7.08
0.00
18.08
details
28
Olympia MOURIKI
COV
11.00
6.99
0.00
17.99
details
29
Bethan WHITEMAN
NOT
10.40
8.51
1.00
17.91
details
30
Laura CRAWFORD
BAS
9.93
7.91
0.00
17.84
details
31
Bernadette QUAH
OXF
11.40
6.33
0.00
17.73
details
32
Anastasia WARING
GUI
10.00
7.66
0.00
17.66
details
33
Victoria VAISBERG
GUI
10.27
7.33
0.00
17.60
details
34
Yasemin SUNBUL
BBN
9.60
7.91
0.00
17.51
details
35
Victoria MCMAHON
EK
10.80
6.66
0.00
17.46
details
36
Chloe FOWLER
CHE
10.66
6.58
0.00
17.24
details
37
Heather JOHNSTON
DDE
10.40
6.49
0.00
16.89
details
38
Florence CLARKE
N/A
9.74
7.33
1.00
16.07
details
39
Nikita HEATHFIELD
IOW
8.90
7.16
0.00
16.06
details
40
Amy WRIGHT
DDE
9.07
7.83
1.00
15.90
details
41
Megan Grace JOHNSON
HUL
10.00
6.83
1.00
15.83
details
42
Hannah FRAME
SWI
9.30
6.51
1.00
14.81
details
43
Kirstie LEON
COV
8.20
7.25
1.00
14.45
details
44
Lydia SMART
BPL
8.50
6.82
1.00
14.32
details
45
Daisy SLAPP
DDE
8.30
5.75
0.00
14.05
details
46
Maisie JONES
DEE
8.50
6.26
3.00
11.76
details
Best program components
Best elements
Judging statistics