Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Skate Malmö 2024
Mar 15, Malmö
Sonja Henie Trophy Interclub 2024
Mar 08, Oslo
Sonja Henie Trophy 2024
Mar 08, Oslo
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Mentor Torun Cup 2017
Junior ladies
- Short program
10 - 15 Jan, 2017
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Ekaterina KURAKOVA
RUS
37.52
24.14
0.00
61.66
video
2
Alizée CROZET
FRA
28.83
20.32
0.00
49.15
details
3
Giulia FORESTI
ITA
25.65
20.34
0.00
45.99
video
4
Linnea CEDER
FIN
27.07
18.14
1.00
44.21
video
5
Elodie EUDINE
FRA
25.09
18.12
0.00
43.21
video
6
Adriana CAGNON
FRA
24.49
16.78
0.00
41.27
details
7
Sara BOSCHIROLI
ITA
20.67
18.80
0.00
39.47
video
8
Amelia Scarlett JACKSON
AUS
22.28
16.94
0.00
39.22
video
9
Pauline WANNER
FRA
22.54
16.94
1.00
38.48
details
10
Lisa LAGER
SWE
21.36
17.02
0.00
38.38
details
11
Viktorija SHITOVA
LAT
21.15
16.94
0.00
38.09
details
12
Stefanie FRANCESCHINI
ITA
20.55
16.12
0.00
36.67
video
13
Aleksandra RUDOLF
POL
19.33
17.18
0.00
36.51
details
14
Héloïse PITOT
FRA
18.76
18.40
1.00
36.16
details
15
Morgan SWALES
GBR
17.86
16.66
1.00
33.52
details
16
Marianna TORRESANI
ITA
17.47
16.92
1.00
33.39
video
17
Lucyna OKHREM
POL
16.73
16.34
0.00
33.07
details
18
Aliaksandra CHEPELEVA
BLR
18.37
15.26
1.00
32.63
video
19
Elizavieta LABUNETS
POL
17.07
15.54
0.00
32.61
details
20
Kristín Valdís ÖRNÓLFSDÓTTIR
ISL
17.78
14.12
1.00
30.90
details
21
Eva Dögg SÆMUNDSDÓTTIR
ISL
14.75
15.14
0.00
29.89
details
22
Agnieszka REJMENT
POL
15.21
15.60
1.00
29.81
video
23
Ashley COLLIVER
AUS
15.48
14.94
1.00
29.42
details
24
Anni SKOGBERG
FIN
14.63
16.60
2.00
29.23
video
25
Daisy VREENEGOOR
NED
13.60
16.54
1.00
29.14
details
26
Hanna MIARZLIKINA
BLR
13.84
15.80
1.00
28.64
details
27
Matilde BATTAGIN
ITA
14.07
16.00
2.00
28.07
video
28
Tatsiana YATSKOVA
BLR
14.61
13.20
0.00
27.81
details
29
Tatsiana CHORNAYA
BLR
13.68
13.88
0.00
27.56
video
30
Margrét Sól TORFADÓTTIR
ISL
13.00
14.00
0.00
27.00
details
31
Anastasija KORSAKOVA
LAT
12.78
13.68
0.00
26.46
details
32
Herdís Birna HJALTALÍN
ISL
14.69
12.74
1.00
26.43
details
33
Ksenija MATVIENKO
LTU
15.83
12.28
3.00
25.11
video
34
Hanna PAROSHINA
BLR
12.93
13.98
2.00
24.91
details
35
Izabela MARZEC
POL
12.98
11.66
1.00
23.64
details
36
Maja MARCZAK
POL
12.39
11.34
1.00
22.73
details
37
Jia Xin NG
MAS
8.68
10.58
1.00
18.26
details
Best program components
Best elements
Judging statistics