Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
28th Golden Bear
Junior ladies
- Short program
27 - 30 Oct, 2016
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Starr ANDREWS
USA
37.27
26.00
0.00
63.27
details
2
Ashley KIM
USA
26.41
23.98
0.00
50.39
details
3
Lea Johanna DASTICH
GER
27.20
22.12
0.00
49.32
details
4
Ekin SAYGI
TUR
27.14
20.52
0.00
47.66
details
5
Lisa LAGER
SWE
27.00
20.28
0.00
47.28
details
6
Sara BOSCHIROLI
ITA
25.48
20.60
0.00
46.08
details
7
Matilde BATTAGIN
ITA
25.10
20.80
0.00
45.90
details
8
Nadjma MAHAMOUD
FRA
24.10
21.78
0.00
45.88
details
9
Guia Maria TAGLIAPIETRA
ITA
22.50
20.14
0.00
42.64
details
10
Tina HELLEKEN
GER
23.13
19.68
1.00
41.81
details
11
Cléo HAMON
FRA
22.87
18.80
0.00
41.67
details
12
Chenny PAOLUCCI
ITA
23.23
19.08
1.00
41.31
details
13
Sophia SCHALLER
AUT
20.73
19.46
0.00
40.19
details
14
Katarina KITAROVIC
CRO
22.35
17.54
0.00
39.89
details
15
Ginevra Barra BAJETTO
ITA
21.08
19.68
1.00
39.76
details
16
Dária JAKAB
HUN
22.37
18.20
1.00
39.57
details
17
Dora HUS
GER
19.10
19.06
0.00
38.16
details
18
Emma KIVIOJA
SWE
19.19
18.76
1.00
36.95
details
19
Stefanie FRANCESCHINI
ITA
19.55
17.18
0.00
36.73
details
20
Hana CVIJANOVIC
CRO
20.47
15.98
0.00
36.45
details
21
Nina POLŠAK
SLO
19.54
16.86
0.00
36.40
details
22
Greta LUPATELLI
ITA
18.41
18.46
1.00
35.87
details
23
Maruša UDRIH
SLO
18.08
16.78
0.00
34.86
details
24
Yuka KOYAMA
AUT
18.55
16.18
0.00
34.73
details
25
Violette IVANOFF
AUT
16.84
17.62
0.00
34.46
details
26
Caya SCHEEPENS
NED
17.96
17.26
1.00
34.22
details
27
Kaja GRIL
SLO
17.59
15.52
0.00
33.11
details
28
Paula MIKOLAJCZYK
GER
15.17
17.68
0.00
32.85
details
29
Tullia Maria TREVISAN
ITA
15.23
18.48
1.00
32.71
details
30
Lara GUCEK
SLO
15.41
16.06
0.00
31.47
details
31
Zona APOSTOLOVIC
SRB
15.26
15.46
0.00
30.72
details
32
Michela SACCHET
ITA
13.87
16.46
0.00
30.33
details
33
Mira BARÁTH
HUN
15.36
16.74
3.00
29.10
details
34
Joelle NASHEIM
AUT
14.35
14.46
0.00
28.81
details
35
Britt van der MEULEN
NED
14.68
14.00
0.00
28.68
details
36
Anna TROGER
AUT
13.44
15.66
2.00
27.10
details
37
Pia OMOVSEK
SLO
13.45
12.66
0.00
26.11
details
38
Patricia SKOPANCIC
CRO
12.65
14.44
1.00
26.09
details
39
Celine van den HEUVEL
NED
12.14
13.00
0.00
25.14
details
40
Mihaela Stimac ROJTINIC
CRO
13.69
11.68
1.00
24.37
details
41
Claudia KRIZMANIC
CRO
9.83
13.64
0.00
23.47
details
42
Marta PILI
CRO
5.58
10.32
1.00
14.90
details
43
Timea MRSIC
CRO
5.60
8.66
2.00
12.26
details
44
Klara KRMPOTIC
CRO
4.73
6.80
2.00
9.53
details
Best program components
Best elements
Judging statistics