Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
28th Golden Bear
Senior ladies
- Short program
27 - 30 Oct, 2016
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Laurine LECAVELIER
FRA
34.13
27.34
0.00
61.47
details
2
Fruzsina MEDGYESI
HUN
30.67
22.46
0.00
53.13
details
3
Giada RUSSO
ITA
26.80
26.32
0.00
53.12
details
4
Nicole SCHOTT
GER
28.50
24.14
0.00
52.64
details
5
Liubov EFIMENKO
FIN
27.72
23.72
0.00
51.44
details
6
Antonina DUBININA
SRB
28.80
21.00
0.00
49.80
details
7
Micol CRISTINI
ITA
27.06
22.46
0.00
49.52
details
8
Jérômie REPOND
SUI
27.90
21.28
0.00
49.18
details
9
Kerstin FRANK
AUT
25.03
23.36
0.00
48.39
details
10
Eliska BREZINOVA
CZE
24.26
23.78
1.00
47.04
details
11
Maria-Katharina HERCEG
GER
25.39
22.60
1.00
46.99
details
12
Matilda ALGOTSSON
SWE
24.86
22.40
1.00
46.26
details
13
Annika HOCKE
GER
24.39
21.74
0.00
46.13
details
14
Charlotte VANDERSARREN
BEL
23.07
22.46
0.00
45.53
details
15
Julia SAUTER
ROU
25.32
20.88
1.00
45.20
details
16
Belinda SCHÖNBERGER
AUT
23.52
20.88
0.00
44.40
details
17
Michaela DU TOIT
RSA
25.26
19.26
1.00
43.52
details
18
Alessia ZARDINI
ITA
23.44
18.74
0.00
42.18
details
19
Natalie KLOTZ
AUT
22.66
18.78
1.00
40.44
details
20
Kristina LISOVSKAJA
EST
20.23
20.32
1.00
39.55
details
21
Lara ROTH
AUT
19.60
19.54
1.00
38.14
details
22
Júlia BÁTORI
HUN
17.47
18.38
0.00
35.85
details
23
Nina Larissa WOLFSLAST
AUT
17.20
18.80
1.00
35.00
details
24
Romana KAISER
LIE
16.40
17.14
0.00
33.54
details
25
Sila SAYGI
TUR
13.83
19.94
1.00
32.77
details
26
Anita KAPFERER
AUT
17.13
17.82
4.00
30.95
details
27
Dasa GRM
SLO
15.67
19.06
4.00
30.73
details
28
Eszter SZOMBATHELYI
HUN
12.73
17.58
0.00
30.31
details
29
Valentina MIKAC
CRO
9.17
13.58
4.00
18.75
details
30
Lea SERNA
FRA
6.17
16.02
4.00
18.19
details
Best program components
Best elements
Judging statistics