Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Swiss Youth Championships 2016
Pre-novice girls
- Free skating
29 - 31 Jan, 2016
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Maïa MAZZARA
CDF
36.44
26.56
0.50
62.50
details
2
Isabella ALBERTONI
LUG
24.10
25.04
0.00
49.14
details
3
Kimmy Vivienne REPOND
BAS
21.26
26.88
0.00
48.14
details
4
Giulia CELIO
DUB
22.66
22.96
0.00
45.62
details
5
Sabella GOWRIÉ
MEY
20.56
24.48
0.00
45.04
details
6
Kayleigh Ella MAKSYMEC
GEN
20.12
24.72
0.50
44.34
details
7
Elena FOGLIETTA
LAM
19.90
24.32
0.00
44.22
details
8
Claire DEPORTER
BAS
22.22
21.84
0.00
44.06
details
9
Juliana NIETO
LAM
20.34
22.32
0.00
42.66
details
10
Anna LA PORTA
ELS
17.98
24.64
0.00
42.62
details
11
Mikai van OMMEREN
MEY
19.06
23.52
0.50
42.08
details
12
Lara BUMANN
BAS
17.42
24.24
0.00
41.66
details
13
Jaëlle CHERVET
NEU
19.64
22.24
0.50
41.38
details
14
Ifoma RIMA
YVE
21.70
19.44
0.00
41.14
details
15
Vivienne BURCKHARDT
DUB
18.16
22.80
0.00
40.96
details
16
Emilie VIFIAN
AJO
18.32
22.08
0.00
40.40
details
17
Allison RIZZI
CIA
18.74
19.84
0.00
38.58
details
18
Elisa BERA
BLZ
19.06
19.20
0.00
38.26
details
19
Stefania AMENDOLA
RAP
17.90
20.64
0.50
38.04
details
20
Alexia TURUNEN
LAM
18.24
20.00
0.50
37.74
details
21
Ylenia LONGO
ILE
19.44
18.72
0.50
37.66
details
22
Eléonore DUBREZ
VIL
17.08
19.76
0.00
36.84
details
23
Polina IVANOVA
GEN
16.94
19.68
0.00
36.62
details
24
Elodie COSENTINO
GEN
16.46
21.12
1.00
36.58
details
25
Nora QUARTARA
LAU
17.48
19.20
0.50
36.18
details
26
Maxence HOTZ
YVE
17.14
18.32
1.00
34.46
details
27
Anna Irina FALLSCHEER
BLZ
16.68
18.24
0.50
34.42
details
28
Annika Jil PFENNINGER
BAS
12.16
23.68
1.50
34.34
details
29
Maëlle LEDERMANN
LAM
15.74
18.96
0.50
34.20
details
30
Oxana VOUILLAMOZ
MAR
17.76
16.24
0.00
34.00
details
31
Anna HUBER
KUS
16.74
16.16
0.00
32.90
details
32
Mia KOSS
BAS
14.92
18.32
0.50
32.74
details
33
Jael BAUMGARTNER
ZUE
12.98
19.28
1.00
31.26
details
34
Liv SCHREGENBERGER
ZOE
14.80
16.40
0.50
30.70
details
35
Elina BACSA
HDF
13.72
17.36
0.50
30.58
details
36
Sofia FRANZI
ASC
16.06
14.48
0.50
30.04
details
37
Zoé LACHAT
FRM
12.66
17.44
0.50
29.60
details
38
Florine RUNGE
WIN
13.94
15.28
0.00
29.22
details
39
Faye Catherine Buff DENOTH
STM
13.50
15.84
0.50
28.84
details
40
Camilla TESTA
LUG
10.72
14.24
0.50
24.46
details
Best program components
Best elements
Judging statistics