Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Welsh Open Championships 2013
Advanced novice girls
- Short program
7 - 10 Oct, 2013
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Kloe ROZGONYI
NOT
17.76
10.20
0.00
27.96
details
2
Lydia SMART
BBN
14.60
9.72
0.00
24.32
details
3
Amy WRIGHT
DDE
15.27
8.86
0.00
24.13
details
4
Danni TEWNION
DDE
14.96
8.94
0.00
23.90
details
5
Bethan WHITEMAN
HUL
14.93
8.80
0.00
23.73
details
6
Isabel YEATMAN
SHE
14.54
8.72
0.00
23.26
details
7
Shannon CARRICK
KYL
14.17
9.08
0.00
23.25
details
8
Harriet BEATSON
SHE
13.51
9.36
0.00
22.87
details
9
Molly MITCHELL-KNIGHT
OLY
13.47
9.28
0.00
22.75
details
10
Malika SHARSHENBAEVA
COV
13.46
8.68
0.00
22.14
details
11
Lowri Anwen JONES
CAR
13.33
9.66
1.00
21.99
details
12
Morgan SWALES
SHE
13.17
9.06
1.00
21.23
details
13
Isabelle SCOTT-GUINNESS
GUI
13.63
7.52
0.00
21.15
details
14
Lucy MERRILEES
MAG
12.04
8.80
0.00
20.84
details
15
Anna Victoria LITVINENKO
GUI
13.57
8.06
1.00
20.63
details
16
Miah Estelle MCINNES
SHE
13.13
7.32
0.00
20.45
details
17
Amy WIGGINS
OLY
13.40
6.92
0.00
20.32
details
18
Serena HOWARD
GUI
11.93
7.60
0.00
19.53
details
19
Paige JACOBS
MKN
11.77
7.74
0.00
19.51
details
20
Sylvhanna HORNE
KYL
12.20
7.28
0.00
19.48
details
21
Suzi MURRAY
MAG
12.00
7.14
0.00
19.14
details
22
Jessica MCCRUM
KYL
11.97
8.14
1.00
19.11
details
23
Emily GIBSON
WHI
11.90
7.12
0.00
19.02
details
24
Emma LAI
NOT
11.50
7.40
0.00
18.90
details
25
Sophie WARING
GUI
11.10
6.86
0.00
17.96
details
26
Lucy SILVEY
NOT
11.47
7.46
1.00
17.93
details
27
Lucy FORREST
NOT
10.97
6.92
1.00
16.89
details
28
Ashleigh CORCORAN
DEE
9.73
7.08
0.00
16.81
details
29
Abbie ROBERTSON
DDE
10.34
6.46
0.00
16.80
details
30
Kathryn BRADLEY
BBN
9.83
7.94
1.00
16.77
details
31
Rebecca GILLESPIE
NOT
8.60
7.54
0.00
16.14
details
32
Sofia TYMCHYSHYN
BBN
9.53
6.40
0.00
15.93
details
33
Kia Elizabeth BLACKBURN
MKN
9.67
6.74
1.00
15.41
details
34
Talya KAYE
NOT
9.20
5.92
0.00
15.12
details
35
Alexia VASILYEVA WALKER-MCGRATH
NOT
8.47
7.58
1.00
15.05
details
36
Rose Louise HAPPER
BIR
8.90
7.60
2.00
14.50
details
37
Madelaine SCOTT-GUINNESS
GUI
10.27
6.20
2.00
14.47
details
38
Emily BROWN
BPL
7.10
7.86
1.00
13.96
details
39
Nia STRUTHERS
OLY
8.50
6.06
1.00
13.56
details
40
Ellie MARKEY
BPL
7.43
6.00
0.00
13.43
details
41
Sian MOYNIHAN
CHE
7.57
5.46
0.00
13.03
details
42
Antonia STRATFORD
LVL
8.20
5.80
1.00
13.00
details
43
Grace REES
NOT
8.33
5.20
1.00
12.53
details
44
Victoria MCMAHON
EK
5.33
4.88
0.00
10.21
details
Best program components
Best elements
Judging statistics