Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
NRW Trophy 2015
Junior ladies
- Short program
24 - 29 Nov, 2015
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Annika HOCKE
GER
29.21
22.10
0.00
51.31
video
2
Alissa SCHEIDT
GER
27.90
23.10
0.00
51.00
details
3
Anastasia SCHNEIDER
SWE
27.65
22.40
0.00
50.05
details
4
Lea Johanna DASTICH
GER
27.96
20.10
0.00
48.06
details
5
Natalie KLOTZ
AUT
27.31
17.65
0.00
44.96
details
6
Kristina ISAEV
GER
27.11
18.55
1.00
44.66
details
7
Amy LIN
TPE
22.66
21.10
0.00
43.76
details
8
Jennifer SCHMIDT
GER
21.74
19.85
0.00
41.59
details
9
Da Hyun KO
CZE
24.33
16.90
0.00
41.23
details
10
Mélyna DECOBERT
FRA
23.02
18.20
0.00
41.22
details
11
Tanja ODERMATT
SUI
22.81
19.05
1.00
40.86
video
12
Alisa STOMAKHINA
AUT
22.47
17.70
0.00
40.17
details
13
Leonora Colmor JEPSEN
DEN
21.73
18.20
0.00
39.93
details
14
Matilda ALGOTSSON
SWE
21.38
19.40
1.00
39.78
details
15
Kyarha VAN TIEL
NED
23.26
17.30
1.00
39.56
details
16
Lena KREITMEIER
GER
18.10
18.05
0.00
36.15
details
17
Sarah ANDERSON
GER
19.48
17.40
1.00
35.88
details
18
Lilli SAKSELA
FIN
18.81
18.05
1.00
35.86
details
19
Kalina LEWICKA
GER
19.52
16.30
0.00
35.82
details
20
Charlotte VANDERSARREN
BEL
18.75
18.05
1.00
35.80
details
21
Natalie KRATENOVA
CZE
19.26
16.10
0.00
35.36
details
22
Alexandra SANDSTRÖM
FIN
18.27
18.65
2.00
34.92
details
23
Doris LOUHIKOSKI
FIN
18.21
16.55
0.00
34.76
details
24
Marina KALICANIN
GER
17.86
16.55
0.00
34.41
details
25
Maria Paula DIECK
MEX
18.82
15.35
0.00
34.17
details
26
Elena LIPPMANN
GER
16.59
14.95
0.00
31.54
details
27
Céline BLARER
SUI
16.56
14.95
0.00
31.51
details
28
Andrea ANLIKER
SUI
15.44
15.85
0.00
31.29
details
29
Jasmin LUGERT
GER
17.11
14.65
1.00
30.76
details
30
Lena SLAGTER
NED
15.59
14.45
0.00
30.04
details
31
Daisy VREENEGOOR
NED
13.13
16.60
0.00
29.73
details
32
Jenny LEPPÄNEN
FIN
15.20
15.50
1.00
29.70
details
33
Dominika KRAUSSOVA
CZE
14.14
16.10
1.00
29.24
details
34
Malene ANDERSEN
DEN
13.41
15.55
0.00
28.96
details
35
Emma Louise JENSEN
DEN
14.49
14.30
0.00
28.79
details
36
Fiona MEISGEN
GER
14.03
14.30
0.00
28.33
details
37
Paula MIKOLAJCZYK
GER
14.41
15.00
2.00
27.41
details
38
Eva-Liisa LÕHMUS
EST
13.59
13.70
1.00
26.29
details
39
Malin SCHÄDLICH
GER
10.54
15.90
1.00
25.44
details
40
Lena WIEWIORA
GER
10.61
15.05
1.00
24.66
details
Best program components
Best elements
Judging statistics