Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Judging Statistics
Bosporus Cup 2019
Junior ice dance - Rhythm dance
No
Name
Country
Rank
Elements
SS
TR
PE
CO
IT
Watch
1
Elvira NIKOLOVA
/
Dane AYERS
BUL
24
0.461
0.350
0.378
0.346
0.350
0.500
details
2
Solene MAZINGUE
/
Maxime Dos REIS
FRA
13
0.511
0.323
0.350
0.371
0.437
0.567
details
3
Marie DUPAYAGE
/
Thomas NABAIS
FRA
4
0.542
0.175
0.295
0.508
0.339
0.247
details
4
Sofía VAL
/
Linus Colmor JEPSEN
ESP
5
0.550
0.350
0.295
0.339
0.452
0.208
details
5
Sara CAMPANINI
/
Francesco RIVA
ITA
9
0.571
0.476
0.440
0.290
0.364
0.327
video
6
Eva BERNARD
/
Tom JOCHUM
FRA
17
0.579
0.482
0.471
0.651
0.574
0.562
details
7
Anna ALESHINA
/
Fedor GAGARIN
RUS
25
0.586
0.562
0.558
0.460
0.490
0.535
details
8
Anna Mikhailovna SHCHERBAKOVA.
/
Evgeni GUROV
RUS
10
0.599
0.471
0.432
0.490
0.535
0.410
details
9
Maria NEKHAEVA
/
Sanin FEDOR
RUS
22
0.606
0.432
0.398
0.378
0.416
0.295
details
10
Anna SHNAIDER
/
Fedor VARLAMOV
KAZ
12
0.623
0.323
0.339
0.476
0.319
0.290
details
11
Yulia Lebedeva BITADZE
/
Mikhail KAIGORODTSEV
GEO
8
0.626
0.440
0.416
0.416
0.497
0.432
details
12
Maria GOLUBTSOVA
/
Kirill BELOBROV
UKR
1
0.632
0.432
0.497
0.457
0.437
0.398
details
13
Arina PAVLISHCHUK
/
Aleksandr KUROPATKA
UZB
23
0.652
0.432
0.490
0.495
0.595
0.420
details
14
Oliwia BOROWSKA
/
Filip BOJANOWSKI
POL
15
0.658
0.410
0.513
0.479
0.518
0.443
details
15
Alina KLEIN
/
Maxim KOBELT
SUI
21
0.694
0.637
0.565
0.651
0.891
0.660
details
16
Sofiya LYZOGUB
/
Danylo IEFREMENKO
UKR
16
0.700
0.627
0.574
0.610
0.623
0.530
details
17
Lou TERREAU
/
Noe PERRON
FRA
14
0.711
0.619
0.535
0.535
0.578
0.443
details
18
Ekaterina KUZNETSOVA
/
Daniel BRYKALOV
AZE
11
0.711
0.231
0.290
0.375
0.423
0.364
details
19
Anna CHERNIAVSKA
/
Oleg MURATOV
UKR
7
0.728
0.749
0.791
0.791
0.813
0.753
details
20
Olga MAMCHENKOVA
/
Mark VOLKOV
RUS
6
0.734
0.375
0.339
0.401
0.423
0.339
details
21
Elizaveta SHICHINA
/
Gordey KHUBULOV
RUS
3
0.788
0.558
0.551
0.703
0.595
0.641
details
22
Anna DAVIDENKO
/
Ivan GALAEV
RUS
18
0.823
0.655
0.674
0.749
0.799
0.768
details
23
Gina ZEHNDER
/
Beda Leon SIEBER
SUI
19
0.885
0.518
0.651
0.655
0.604
0.664
details
24
Michaela SEWALL
/
Oleksandr KOLOSOVSKYI
ISR
20
0.904
0.678
0.664
0.619
0.660
0.513
details
25
Angelina LAZAREVA
/
Maksim PROKOFIEV
RUS
2
0.990
0.394
0.479
0.423
0.416
0.416
details
SS
Skating Skills
TR
Transitions
PE
Performance/Execution
CO
Composition
IT
Interpretation of the Music/Timing
Back to segment results