Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Skate Malmö 2024
Mar 15, Malmö
Sonja Henie Trophy Interclub 2024
Mar 08, Oslo
Sonja Henie Trophy 2024
Mar 08, Oslo
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Juna Skate Open 2018
Škoda Ice Rink
, Tallinn
Estonia
28 - 29 Apr, 2018
Best elements
Short program
Free skating
Category
No
Name
Score
No
Watch
Score
No
Watch
Score
Advanced novice boys
1
Daniil BERTSEVITSCH
23.36
1
details
46.27
1
details
69.63
Advanced novice girls
1
Sonja ORLOVA
23.80
1
details
39.62
1
details
63.42
Basic novice B girls
1
Anna KÄRKKÄINEN
28.57
1
details
2
Anna RUUSKANEN
28.29
2
details
3
Carina NIKOLAJEVA
26.07
3
details
Basic novice A boys
1
Leonid GITELMAN
30.42
1
details
2
Joan Alfred LAUK
24.71
2
details
Basic novice A girls
1
Maisa REINIKAINEN
28.30
1
details
Novice girls
1
Veera ORLOVA
29.96
1
details
2
Alisa SEIGER
23.86
2
details
Springs girls
1
Darja SIKORSKAJA
18.99
1
details
Cubs boys
1
Vladislav CHURAKOV
39.30
1
video
2
Nikita NESTEROV
22.09
2
details
Cubs girls 1
1
Emelie Louise RINNE
37.18
1
details
2
Varvara MOROZOVA
31.53
2
details
3
Johanna Eliise RAHENDI
30.81
3
details
Cubs girls 2
1
Arina GONCHARENKO
25.61
1
details
2
Ailuna IBRAJEVA
25.09
2
details
3
Aleksandra RYTKÖNEN
24.78
3
details
Chicks girls 1
1
Eva USHKOVA
26.46
1
details
2
Venetta IVANNIKOVA
23.79
2
details
3
Carolina SILM
21.95
3
details
Chicks girls 2
1
Ivetta POPEL
19.57
1
details
2
Elisabeth LEETNA
17.91
2
details
3
Amelia MOORITS
16.99
3
details
Chicks girls 3
1
Aleksandra HENDRIKSON
19.60
1
details
2
Nika RUSSANOVA
18.60
2
details
3
Kimily LEPP
17.35
3
video
Pre-chicks boys 1
1
Ilya NESTEROV
11.38
1
details
Pre-chicks boys 2
1
Markus Amal SAAR
14.15
1
details
Pre-chicks girls 1
1
Vilena IVANNIKOVA
19.91
1
details
2
Elizaveta ANIKINA
17.78
2
details
3
Varvara PÕDER
16.61
3
details
Pre-chicks girls 2
1
Eva BABILO
18.31
1
details
2
Veronika BELOVA
15.05
2
details
3
Lili Liisa SAKS
14.46
3
details
Gold girls
1
Raija LINDEN
31.33
1
details
Silver girls 1
1
Agnija TALUMA
30.10
1
details
2
Joanna SORG
29.83
2
details
3
Solveiga ULANDE-GLAZUNOVA
26.13
3
details
Silver girls 2
1
Johanna IMMONEN
23.66
1
details
Bronze boys
1
Joël BECKER
29.19
1
details
2
Aleksei VAISER
26.10
2
details
3
David TRUUSA
23.71
3
details
Bronze girls 1
1
Anastasija SHABELNIKOVA
20.56
1
details
Bronze girls 2
1
Elena VERESHCHAGA
30.54
1
details
2
Ginta MUCENIECE
28.43
2
details
3
Külli PAASOJA
27.25
3
details
Bronze girls 3
1
Helena VÄÄNÄNEN
21.83
1
details
2
Sirje ROHTOJA
15.43
2
details
3
Sirkka MANNI-LOUKKOLA
14.53
3
details
Beginner girls 1
1
Sandra Liis OLANDER
13.54
1
details
Beginner girls 2
1
Merit RAND
20.99
1
details
2
Sandra ORD
19.15
2
details
3
Monika OREHHOVSKAJA
17.08
3
details
Beginner girls 3
1
Dana FJODOROVA
17.39
1
details
2
Isabel SARAPUU
15.63
2
details
3
Laureen KALVET
15.50
3
details
Beginner girls 4
1
Victoria SARAPUU
16.77
1
details
2
Taisiia SLITENKO
16.00
2
details
3
Ella EKHARTE
15.73
3
details