Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Skate Malmö 2024
Mar 15, Malmö
Sonja Henie Trophy Interclub 2024
Mar 08, Oslo
Sonja Henie Trophy 2024
Mar 08, Oslo
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Magic Skates 2014
Daugavpils Ice Hall
, Daugavpils
Latvia
22 - 23 Mar, 2014
Best elements
Short program
Free skating
Category
No
Name
Score
No
Watch
Score
No
Watch
Score
Junior ladies
1
Valerija GONDARUKA
33.08
3
details
58.89
1
details
91.97
2
Ugne PECIUKAYTYTE
33.15
2
details
58.00
2
details
91.15
3
Kristina TIMOFEJEVA
32.58
4
details
57.65
3
details
90.23
Advanced novice boys
1
Igors TATARINOVS
23.14
1
details
42.59
1
details
65.73
2
Daniels ROSCHIKS
19.51
2
details
37.69
2
details
57.20
Advanced novice girls
1
Alina IUNUSOVA
27.11
2
details
46.08
1
details
73.19
2
Darja SHATIBELKO
29.45
1
details
41.40
3
details
70.85
3
Alise Kitija PABERZA
25.50
3
details
44.40
2
details
69.90
Basic novice B girls
1
Juliana JUHNO
35.15
1
details
2
Diana KURBAKA
33.90
2
details
3
Smilte BILIUKAITE
20.65
3
details
Basic novice A boys
1
Aleksejs MAZAEVSKIS
27.91
1
details
Basic novice A girls
1
Valerija PETROVA
37.79
1
details
2
Alise KRUZE
35.87
2
details
3
Polina ANDREJEVA
35.76
3
details
Novice girls
1
Alina SAVICKA
31.83
1
details
2
Ieva LOIBAITE
26.33
2
details
3
Anna ORLOVA
24.98
3
details
Springs girls
1
Austeja ZILINSKAITE
31.23
1
details
2
Alisa SHEVCHENKO
29.23
2
details
3
Elina SAFRONOVA
28.71
3
details
Cubs boys
1
Pavel BUYAVETS
35.53
1
details
2
Dmitrij DRUZS
33.25
2
details
3
Martinsh BLUMBERGS
25.00
3
details
Cubs girls 1
1
Anete LACE
35.67
1
details
2
Katryna BIRGELAITE
30.59
2
details
3
Alesya KOLESNIKOVA
26.67
3
details
Cubs girls 2
1
Patricija BARTKEVICIUTE
24.99
1
details
2
Jana ANTONOVA
23.68
2
details
3
Elina SMOLAKOVA
23.43
3
details
Chicks boys 1
1
Rastsislau KHMYLNIKAU
23.29
1
details
2
Antons TROFIMOVS
22.03
2
details
Chicks boys 2
1
Jegors KUPRIJANOVS
22.70
1
details
2
Daniels KOCKERS
14.93
2
details
Chicks girls 1
1
Selina KANEDA
25.04
1
details
2
Arina DEGTIAREVA
21.89
2
details
3
Ljubov VAITKEVICHA
21.81
3
details
Chicks girls 2
1
Emilia SLIZAITE
19.39
1
details
2
Kotryna MAZELYTE
19.09
2
details
3
Kristiana Viktoria IVDRE
18.98
3
details
Pre-chicks girls 1
1
Zasmina JEFREMENKO
19.38
1
details
2
Anastasija LAZAREVA
14.78
2
details
3
Karolina KOSENOKA
14.18
3
details
Pre-chicks girls 2
1
Eleonora KAMENECKA
17.11
1
details
2
Alisa MOISEJA
15.08
2
details
3
Loreta RUTKOVSKA
14.54
3
details