Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Black Sea Ice Cup 2024
Apr 04, Kranevo
Israel National Championships 2024
Apr 03, Holon
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
Young Stars March 2024
Mar 18, Sheffield
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
27th Volvo Open Cup
Chicks girls 2
- Free skating
1 - 3 May, 2015
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Valeria PRUTTSENKO
EST
8.66
11.62
0.00
20.28
details
2
Aurelia BATURINA
LAT
8.80
11.46
0.00
20.26
details
3
Liepa RAZANAUSKAITE
LTU
7.44
12.61
0.00
20.05
details
4
Maria Dolores SOVA
EST
7.50
11.62
0.00
19.12
details
5
Elza CAUNE
LAT
7.83
12.18
1.00
19.01
details
6
Annabel LELLEP
EST
7.37
11.63
0.00
19.00
video
7
Emilija PAVLOVA
LAT
7.57
11.34
0.00
18.91
details
8
Daria VDOVINA
KAZ
7.77
11.05
0.00
18.82
details
9
Jana SINICINA
LAT
8.61
10.19
0.00
18.80
details
10
Sofja STEPCHENKO
LAT
6.36
11.48
0.00
17.84
details
11
Veronika ULANAVICHA
LAT
7.00
10.35
0.00
17.35
details
12
Milana RIKMANE
LAT
6.96
10.35
0.00
17.31
details
13
Sofija POROJKOVA
LAT
6.23
11.34
0.50
17.07
details
14
Ksenia CHUREGINA
RUS
7.29
9.63
0.00
16.92
details
15
Gerlinde VALLIKIVI
EST
6.51
10.63
0.50
16.64
details
16
Polina PETRUSHA
LAT
6.83
9.78
0.00
16.61
details
17
Anastasiya BUNAS
BLR
6.83
9.62
0.00
16.45
details
18
Bajena ANISOVA
BLR
5.70
10.21
0.00
15.91
details
19
Ieva NALIVAIKAITE
LTU
6.04
9.49
0.00
15.53
details
20
Arina VOLCHOKA
LAT
5.37
9.50
0.00
14.87
details
21
Keity KAHR
EST
6.30
8.50
0.00
14.80
details
22
Ksenija KUZNECOVA
LTU
4.90
10.06
0.50
14.46
details
23
Greetel EELSOO
EST
5.60
7.80
0.00
13.40
details
24
Aneta-Agniezka SILINA
LTU
4.36
9.50
0.50
13.36
details
25
Palina GAURYLOVICH
BLR
3.53
9.78
0.00
13.31
details
26
Urte Maria BUDRYTE
LTU
4.50
9.21
1.00
12.71
details
27
Ariana SHANDRO
LAT
4.27
8.37
0.00
12.64
details
28
Aliaksandra BUDKO
BLR
4.13
8.21
0.00
12.34
details
29
Edilija DRASUTYTE
LTU
4.63
8.07
0.50
12.20
details
30
Arina SHEVTSOVA
BLR
3.13
8.22
1.00
10.35
details
Best program components
Best elements
Judging statistics