Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
Danish Championship 2019
Type
Name
Club
Category
Segment
GOE
Score
Watch
CCoSp4
Daniel TSION
ESK
Junior men
Short program
0.70
4.20
details
CCoSp4
Ellen Garver DANIELSEN
TSK
Junior ladies
Free skating
0.70
4.20
details
FCCoSp4
Vanessa SEVIDOVA
GKF
Junior ladies
Free skating
0.70
4.20
details
CCoSp3
Babeth Bay HANSSON-ÖSTERGAARD
SOS
Debs girls
Short program
1.13
4.13
details
FCSp4
Vanessa SEVIDOVA
GKF
Junior ladies
Short program
0.64
3.84
details
FCSp3
Amalie Borup CHRISTENSEN
FSF
Junior ladies
Short program
1.03
3.83
details
LSp4
Amalie Borup CHRISTENSEN
FSF
Junior ladies
Short program
0.99
3.69
details
FCCoSp3
Ella Ellgaard SONEFF
SKK
Springs girls
Free skating
0.60
3.60
details
CSSp4
Daniel TSION
ESK
Junior men
Free skating
0.60
3.60
details
FSSp4
Sara Borch NIELSEN
OSK
Senior ladies
Free skating
0.30
3.30
details
FCSSp3
Babeth Bay HANSSON-ÖSTERGAARD
SOS
Debs girls
Free skating
0.61
3.21
details
CCoSp4V
Vanessa SEVIDOVA
GKF
Junior ladies
Short program
0.53
3.16
details
FSSp3
Pernille SØRENSEN
OSK
Senior ladies
Short program
0.35
2.95
details
LSp3
Emilie Juel JENSEN
OSK
Debs girls
Short program
0.48
2.88
details
CSSp3
Lucas STRZELEC
HSF
Junior men
Short program
0.26
2.86
details
CCoSp2
Julie VESTERGAARD
GKF
Novice girls
Short program
0.31
2.81
details
SSp3
Babeth Bay HANSSON-ÖSTERGAARD
SOS
Debs girls
Short program
0.68
2.78
details
FCSp2
Emma Frida ANDERSEN
ESK
Senior ladies
Short program
0.46
2.76
details
FCSSp2
Anna-Flora Colmor JEPSEN
GKF
Novice girls
Free skating
0.31
2.61
details
LSp2
Nicole Romanova JENSEN
TSK
Novice girls
Short program
0.67
2.57
details
FSSp2
Emilie Juel JENSEN
OSK
Debs girls
Free skating
0.23
2.53
details
CSSp2
Lucas STRZELEC
HSF
Junior men
Free skating
0.23
2.53
details
CCoSp3V
Freja Juel JENSEN
OSK
Junior ladies
Free skating
0.23
2.48
details
CCoSp3V
Charlotte JENSEN
HI
Novice girls
Free skating
0.23
2.48
details
CoSp2
Lilia Zhou YU
ASF
Cubs girls
Free skating
0.40
2.40
details
CCoSp1
Camilla POULSEN
FSF
Springs girls
Free skating
0.20
2.20
details
CCoSp1
Ella Ellgaard SONEFF
SKK
Springs girls
Free skating
0.20
2.20
details
FCCoSp1
Julia ROTTWITT
SKK
Springs girls
Free skating
0.07
2.07
details
CSp2
Isabella Westergaard Michailoff CLAUSEN
GSF
Novice girls
Short program
0.27
2.07
video
CCoSp2V
Esther DALUM
OSK
Novice girls
Short program
0.19
2.07
details
FSSp1
Clara LUND
HSF
Springs girls
Free skating
-0.07
1.93
details
FSSp1
Dimitri STEFFENSEN
ASF
Springs girls
Free skating
-0.07
1.93
details
SSp2
Lilia Zhou YU
ASF
Cubs girls
Free skating
0.32
1.92
details
FCSp1
Lucas STRZELEC
HSF
Junior men
Short program
0.00
1.90
details
FCSp1
Line Gundager JENSEN
HSF
Junior ladies
Short program
0.00
1.90
details
FCSSp1
Frederikke Moll HARSTAD
FSF
Springs girls
Free skating
-0.13
1.77
details
FSSpB
Lucas STRZELEC
HSF
Junior men
Free skating
0.06
1.76
details
LSp1
Helene Lohse HEJLSBERG
GKF
Junior ladies
Short program
0.15
1.65
details
CCoSp1V
Cecilie JUSTESEN
RSI
Debs girls
Free skating
0.15
1.65
details
FCSpB
Isabella BOBEK
GKF
Debs girls
Free skating
0.00
1.60
details
SSp1
Isabella BOBEK
GKF
Debs girls
Short program
0.10
1.40
details
SSp1
Katja Xenia NIELSEN
ASF
Debs girls
Short program
0.10
1.40
details
CSp1
Nikoline KRISTENSEN
ESK
Cubs girls
Free skating
0.00
1.40
details
CCoSpBV
Camilla KJER
VSK
Springs girls
Free skating
0.09
1.37
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences