Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Black Sea Ice Cup 2024
Apr 04, Kranevo
Israel National Championships 2024
Apr 03, Holon
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
Young Stars March 2024
Mar 18, Sheffield
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
British Championships 2019
Type
Name
Club
Category
Segment
GOE
Score
Watch
3A
Graham NEWBERRY
ROM
Senior men
Short program
2.13
10.13
details
4T
Harry MATTICK
OXF
Senior men
Short program
0.00
9.50
details
3Lzb
Luke DIGBY
SHE
Junior men
Free skating
1.18
8.77
details
3Fb
Luke DIGBY
SHE
Junior men
Free skating
1.41
8.34
details
3Lz
Graham NEWBERRY
ROM
Senior men
Short program
1.77
7.67
details
3F
Peter James HALLAM
SHE
Senior men
Short program
1.59
7.42
details
3Sb
Connor BRAY
LVL
Advanced novice boys
Short program
1.15
6.45
details
3Tb
Anna Victoria LITVINENKO
GUI
Junior ladies
Free skating
1.12
6.32
details
3S
Graham NEWBERRY
ROM
Senior men
Free skating
1.15
5.45
details
3Lo
Peter James HALLAM
SHE
Senior men
Free skating
0.49
5.39
details
3Lo
Nina POVEY
SHE
Senior ladies
Short program
0.49
5.39
details
3T
Karly ROBERTSON
DDE
Senior ladies
Free skating
0.98
5.18
details
3T
Katie POWELL
DDE
Senior ladies
Free skating
0.98
5.18
details
2Ab
Connor BRAY
LVL
Advanced novice boys
Short program
0.55
4.85
details
2Ab
Connor BRAY
LVL
Advanced novice boys
Free skating
0.55
4.85
details
2Ab
Elena KOMOVA
NOT
Advanced novice girls
Short program
0.55
4.85
details
2Ab
Louise FALCONER
AUC
Advanced novice girls
Short program
0.55
4.85
details
2A
Graham NEWBERRY
ROM
Senior men
Free skating
0.77
4.40
details
2Lz
Megan MORLEY
SHE
Junior ladies
Free skating
0.35
2.66
details
2F
Molly ROBOTHAM
DEE
Junior ladies
Short program
0.36
2.34
details
2Lo
Taylor MCLEOD
EK
Advanced novice girls
Free skating
0.23
1.93
details
2S
Anastasia VAIPAN-LAW
DDE
Junior ladies
Free skating
0.26
1.56
details
2T
Edward APPLEBY
ROM
Junior men
Free skating
0.13
1.43
details
2T
Luke DIGBY
SHE
Junior men
Free skating
0.13
1.43
details
2T
Lowenna PRIGG
OXF
Advanced novice girls
Free skating
0.13
1.43
details
1A
Halah THOMAS
OXF
Advanced novice girls
Short program
0.22
1.32
details
1Lz
Fiona JEFFREY
OXF
Intermediate novice girls
Free skating
0.00
0.60
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences