Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
29th Volvo Open Cup
Type
Name
Country
Category
Segment
GOE
Score
Watch
3A
Daniel Albert NAURITS
FRA
Junior men
Free skating
1.00
9.50
details
3Lo
Daniel Albert NAURITS
FRA
Junior men
Free skating
0.00
5.61
details
3F
Daniel Albert NAURITS
FRA
Junior men
Free skating
0.23
5.53
details
3S
Ieva GAILE
LAT
Senior ladies
Free skating
0.23
5.07
details
2A
Nicol MAZHGANE
LAT
Junior ladies
Short program
0.33
3.96
details
2Lz
Anastasia LASER
GER
Senior ladies
Free skating
0.00
2.31
details
2Lz
Daniel Albert NAURITS
FRA
Junior men
Free skating
0.00
2.31
details
2Lz
Anastassia SMOLENSKI
EST
Junior ladies
Free skating
0.00
2.31
details
2Lz
Ksenija MATVIENKO
LTU
Junior ladies
Free skating
0.00
2.31
details
2Lz
Linda LUKAS
EST
Junior ladies
Free skating
0.00
2.31
details
2Lz
Ugne PECIUKAYTYTE
LTU
Junior ladies
Free skating
0.00
2.31
details
2F
Aleksandra SHLAHOVA
LAT
Advanced novice girls
Short program
0.30
2.20
details
2F
Aleksandra SHLAHOVA
LAT
Advanced novice girls
Free skating
0.30
2.20
details
2F
Elina RANCANE
LAT
Advanced novice girls
Free skating
0.30
2.20
details
2F
Selina KANEDA
LTU
Basic novice A girls
Free skating
0.30
2.20
details
2Lo
Alina USTINOVA
LAT
Advanced novice girls
Free skating
0.30
2.10
details
2S
Keita MAIZITE
LAT
Advanced novice girls
Free skating
0.20
1.50
details
1A
Aleksandra SHLAHOVA
LAT
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
details
1A
Gabriele VALENTINAVICIUTE
LTU
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
video
1A
Katryna BIRGELAITE
LTU
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
details
1A
Selina KANEDA
LTU
Basic novice A girls
Free skating
0.20
1.30
details
1A
Taira SERZENTAITE
LTU
Cubs girls
Free skating
0.20
1.30
details
2T
Kristina LISOVSKAJA
EST
Junior ladies
Free skating
0.00
1.30
details
2T
Aviv ACCO
ISR
Springs girls
Free skating
0.00
1.30
details
1Lz
Elze OZECHAUSKAITE
LTU
Chicks girls
Free skating
0.20
0.80
details
1Lz
Paula BELEVICHA
LAT
Chicks girls
Free skating
0.20
0.80
details
1F
Katrina CERMANE
LAT
Cubs girls
Free skating
0.07
0.57
details
1F
Marija DOROFEJEVA
LTU
Chicks girls
Free skating
0.07
0.57
details
1F
Anetta MÄNNISTE
EST
Chicks girls
Free skating
0.07
0.57
details
1F
Felicita PUZANOVA
LAT
Chicks girls
Free skating
0.07
0.57
video
1Lo
Kristina KACHKINA
EST
Chicks girls
Free skating
0.00
0.50
details
1Lo
Angelina BURLINA
BLR
Chicks girls
Free skating
0.00
0.50
details
1Lo
Yelizaveta HRYSHUKEVICH
BLR
Chicks girls
Free skating
0.00
0.50
details
1S
Nojus GAURILCIKAS
LTU
Cubs boys
Free skating
0.00
0.40
details
1S
Alise OSE
LAT
Chicks girls
Free skating
0.00
0.40
details
1S
Anastasia ARTJUSHINA
LAT
Chicks girls
Free skating
0.00
0.40
details
1S
Anastasia ARTJUSHINA
LAT
Chicks girls
Free skating
0.00
0.40
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences