Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
Tallinn Trophy International 2015
Type
Name
Country
Category
Segment
GOE
Score
Watch
CoSp4
Aleksandra AMELKHINA
/
Andrey FILATOV
RUS
Junior ice dance
Free dance
1.00
6.60
details
CoSp3
Emiliya KALEHANOVA
/
Uladzislau PALKHOUSKI
BLR
Junior ice dance
Free dance
0.60
5.20
details
CCoSp3p4
Stanislava KONSTANTINOVA
RUS
Junior ladies
Short program
1.00
4.50
details
LSp4
Anastasiya GOZVA
UKR
Junior ladies
Short program
1.50
4.20
details
FSSp4
Stanislava KONSTANTINOVA
RUS
Junior ladies
Short program
1.00
4.00
details
CCoSp3p3
Aleksandra SHLAHOVA
LAT
Advanced novice girls
Short program
1.00
4.00
details
CCoSp3p3
Alexandra TRÚSOVA
RUS
Advanced novice girls
Short program
1.00
4.00
details
CCoSp3p3
Alexandra FEIGIN
BUL
Advanced novice girls
Short program
1.00
4.00
details
CCoSp3p3
Diana GUSEVA
RUS
Advanced novice girls
Short program
1.00
4.00
details
CCoSp3p3
Isabel RÄTSEPP
EST
Advanced novice girls
Short program
1.00
4.00
details
CCoSp3p3
Karoliine RAUDSEPP
EST
Advanced novice girls
Short program
1.00
4.00
details
FCCoSp3p4
Kristina LISOVSKAJA
EST
Junior ladies
Free skating
0.50
4.00
details
FCSp4
Alisa FEDICHKINA
RUS
Junior ladies
Free skating
0.67
3.87
details
CCSp4
Aleksandr SELEVKO
EST
Junior men
Short program
0.50
3.70
details
CCSp4
Dmitry BUSHLANOV
RUS
Junior men
Short program
0.50
3.70
details
FCSp3
Aliaksandra CHEPELEVA
BLR
Advanced novice girls
Free skating
0.83
3.63
details
CoSp2
Carolina Portesi PERONI
/
Alessio GALLI
ITA
Junior ice dance
Free dance
0.00
3.60
details
LSp3
Alexandra TRÚSOVA
RUS
Advanced novice girls
Short program
1.17
3.57
details
CCoSp2p3
Alexandra FEIGIN
BUL
Advanced novice girls
Free skating
1.00
3.50
details
FCCoSp3p3
Ella MIZRAHI
ISR
Junior ladies
Free skating
0.50
3.50
details
CCoSp2p4
Diana NIKITINA
LAT
Junior ladies
Short program
0.50
3.50
details
FSSp3
Alexandra FEIGIN
BUL
Advanced novice girls
Free skating
0.83
3.43
details
CSSp3
Jegor EßLINGER
GER
Advanced novice boys
Short program
0.83
3.43
details
FCSSp4
Séréna GIRAUD
FRA
Junior ladies
Free skating
0.33
3.33
details
CCoSp3p2
Mihhail SELEVKO
EST
Advanced novice boys
Short program
0.83
3.33
details
CCSp3
Maksim KUZNETSOV
RUS
Junior men
Short program
0.50
3.30
details
CSSp4
Larry LOUPOLOVER
AZE
Junior men
Free skating
0.17
3.17
details
FCSSp3
Mihhail SELEVKO
EST
Advanced novice boys
Free skating
0.50
3.10
details
FCSSp3
Elisa SIRGANT
FRA
Advanced novice girls
Free skating
0.50
3.10
details
FCSSp3
Kerli ILLIPE
EST
Advanced novice girls
Free skating
0.50
3.10
details
CSSp2
Andreas NORDEBÄCK
SWE
Advanced novice boys
Short program
0.67
2.97
details
FCSp2
Smilla SZALKAI
SWE
Advanced novice girls
Free skating
0.50
2.80
details
CCSp2
Joshua ROLS
FRA
Junior men
Short program
0.50
2.80
details
CCSp2
Egor RUKHIN
RUS
Advanced novice boys
Short program
0.50
2.80
details
FCSSp2
Diana KURBAKA
LAT
Advanced novice girls
Free skating
0.50
2.80
details
LSp2
Karoliine RAUDSEPP
EST
Advanced novice girls
Short program
0.83
2.73
details
FCCoSp2p3
Linda LUKAS
EST
Junior ladies
Free skating
0.17
2.67
details
FSSp2
Diana REINSALU
EST
Junior ladies
Free skating
0.33
2.63
details
FCCSp2
Valerija PETROVA
LAT
Advanced novice girls
Free skating
0.33
2.63
details
CoSp1
Mia Rose JOWITT
/
Peter BEAUMONT
GBR
Junior ice dance
Free dance
0.00
2.60
details
CCoSp2p2
Elisa SIRGANT
FRA
Advanced novice girls
Short program
0.33
2.33
details
CCoSp2p2
Elisa SIRGANT
FRA
Advanced novice girls
Free skating
0.33
2.33
details
FCSSp3V
Elina RANCANE
LAT
Advanced novice girls
Free skating
0.50
2.30
details
FCSp1
Varvara PETROVA
KGZ
Advanced novice girls
Free skating
0.33
2.23
details
FCCSp1
Maria BJØRKLI
NOR
Advanced novice girls
Free skating
0.00
2.00
details
FCCoSp2p2
Séréna GIRAUD
FRA
Junior ladies
Free skating
0.00
2.00
details
CCoSp3p1
Marianne DRETVIK
NOR
Advanced novice girls
Free skating
0.00
2.00
details
CSSp1
Nurullah SAHAKA
SUI
Junior men
Free skating
0.00
1.90
details
CSSp1
Illia OKHRIMENKO
UKR
Advanced novice boys
Short program
0.00
1.90
details
CCoSp2p1
Aliaksandra CHEPELEVA
BLR
Advanced novice girls
Free skating
0.17
1.87
details
CCoSp2p1
Karoliine RAUDSEPP
EST
Advanced novice girls
Free skating
0.17
1.87
details
CoSp2p3
Kristina SURSIKOVA
RUS
Advanced novice girls
Free skating
0.00
1.80
details
FSSp3V
Alicia TSINGISSER
EST
Junior ladies
Short program
0.00
1.80
details
FCCoSp2p1
Viola SERGEJEVA
EST
Advanced novice girls
Short program
0.00
1.70
details
LSp1
Daria BATURA
BLR
Junior ladies
Short program
0.17
1.67
details
FCSpB
Karoliine RAUDSEPP
EST
Advanced novice girls
Free skating
0.00
1.60
details
FSSp1V
Adam SIAO HIM FA
FRA
Junior men
Short program
-0.10
1.30
details
LSpB
Bethan WHITEMAN
GBR
Junior ladies
Free skating
0.00
1.20
details
LSpB
Elizaveta SMELEVA
EST
Junior ladies
Free skating
0.00
1.20
details
LSpB
Ethel ENNIKO
EST
Junior ladies
Free skating
0.00
1.20
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences